Áčko má cez víkend voľno, rekapitulujeme prvých päť kôl aj s videom

Ako ste už určite mnohí zachytili, minuloročný víťaz III.ligy Východ FK Krásna sa neprihlásil do súťaže a tým pádom má v každom kole jeden tím voľno. V šiestom kole prišiel rad aj na Slavoj, takže najbližšie sa naši hráči predstavia 3.septembra v domácom zápase proti Plavnici.

Túto malú prestávku môžeme využiť na zrekapitulovanie prvých piatich kôl v podaní Slavoja. V nich sme postupne narazili na nováčika z Veľkého Horeša, nepríjemný Svidník, tradičného súpera zo Sniny, juniorov z Prešova a v poslednom ligovom zápase sme rozstrieľali zdevastované Pušovce. Ako bonus sme navyše úspešne započali aj taženie v Slovenskom pohári postupom cez Čadcu. Pár vetami si môžeme priblížiť postupne každý zo zápasov.

Sezónu sme otvorili domácim okresným derby proti nováčikovi v tretej lige, ktorý má vo svojom kádri veľa bývalých hráčov Slavoja. Veľký Horeš začal sebavedomo a už v piatej minúte sa dokonca ujal vedenia. Gólmi Petra Šuľáka a Pavla Ruskovského sme však zápas otočili a pred 1024 divákmi úspešne zahájili ročník 2016/17. V zostrihu je náš zápas od času 0:26, ale kvôli technickým problémom bol zaznamenaný len gól Horeša.

Už o štyri dni sme cestovali do Svidníka, na programe bolo druhé kolo. Ani toto nebol jednoduchý zápas a dá sa povedať, že aj s kusom šťastia sme si opäť pripísali na svoje konto tri body. Tie zariadil už v úvode zápasu Lukáš Kulich, ktorý využil chybu v obrane domácich a prekonal Trebišovčana v bráne Svidníka Milana Vincléra. Náš zápas je na videu od času 3:26.

Takzvaný „anglický týždeň“ sme uzavreli opäť doma v zápase proti Snine. Rovnako ako v prvých dvoch, aj teraz padol gól už v úvode zápasu. Už v druhej minúte sa peknou strelou spoza šestnástky presadil Lukáš Kulich. V 69.minúte zvýšila hlavičkou na 2:0 letná posila Matúš Lorinčák. V poslednej minúte zápasu dal kontaktný gól Sniny Jozef Skvašík, ale na viac už hosťom neostal čas. Náš zápas od 0:16.

S plným počtom deviatich bodov sme viedli tabuľku a po ďalšie body sme cestovali do Prešova, kde náš čakal súboj s rezervou Tatrana. Mladý „koňare“ nás však dokonale vyškolili a vyhrali 3:1. Premiérový gól v našom drese strelil Dino Trajkovski, na body to však nestačilo. Tento zápas v zostrihu nájdete od času 0:13.

Zatiaľ posledný ligový duel sme odohrali minulý víkend s Pušovcami, ktoré sú však v rozklade a ani v Trebišove to nezvrátili. Naši hráči si schuti zastrieľali a hosťom nadelili deväť gólov. Ich strelcami boli: letné posily Kražel a Lorinčák, po jednom góle pridali aj Martin Čižmár, Lukáš Jacko, Pavol Ruskovský a Junior, hlavnou hviezdou bol však stopér Marek Olah, ktorý dal tri góly hlavou. Všetky góly nájdete od času 0:19.

Najčerstvejším výsledkom našich hráčov je víťazstvo 2:1 v Čadci vrámci druhého kola Slovnaft Cupu. Góly Slavoja dali Pavol Ruskovský a Lukáš Jacko. Postúpili sme teda do tretieho kola kde nás čakajú štvrtoligové Slovenské Ďarmoty z okresu Veľký Krtíš. Zápas sa odohrá 14.septembra na ich ihrisku.

Vráťme sa však k dianiu v tretej lige. Tá bude cez víkend pokračovať aj bez účasti Slavoja. Čakajú nás tieto zápasy (+kompletná tabuľka pred šiestym kolom):

prehlad

Ak by sa Vám predsa len žiadalo cez víkend vidieť Slavoj v akcii, nezúfajte, v nedeľu sa v domácich zápasoch proti silnému Popradu predstavia naši dorastenci.

O 10:00 starší dorast U19 a o 12:15 vybehnú na ihrisko ich mladší spoluhráči z kategórie U17. Týmto Vás vrelo pozývame povzbudiť ich!