Bodovať sa nám nepodarilo ani v Žiari nad Hronom

V 7.kole II.futbalovej ligy sa náš Slavoj predstavil na vynovenom štadióne v Žiari nad Hronom proti domácemu FK Pohronie. Zápas sa odohral už netradične v piatok a prebiehal pod umelým osvetlením.

Pred týmto stretnutím mali naši futbalisti na konte 6 bodov za dve domáce víťazstvá a okupovali 10.pozíciu. Vonku sa nám však ešte nepodarilo bodovať a tak sme sa o to dnes chceli pokúsiť. Domáci futbalisti na svojom ihrisku ešte neprehrali, keď zdolali Spišskú Novú Ves a bezgólovo sa rozišli s ambicióznym Popradom. Celkovo nazbierali 5 bodov a išlo tak o súboj tabuľkových susedov. Favoritom zápasu však bol domáci tím, ktorý sa pred zápasom posilnil o legionára Samira Nurkoviča.

Futbalisti Slavoja nastúpili do zápasu v obmenenej zostave, chýbali nám hráči ako Ruskovský či Lukáč a do zápasu nezasiahol ani brankár Jakub Giertl. Prvú väčšiu šancu si v 9.minúte vypracovali domáci. Po priklepnutí Nurkovića sa k lopte dostal Frimmel, ktorý prenikol do šestnástky a vystrelil spoza hráča. Jeho strelu Kolbas iba vyrazil, k dorážke sa dostával Pittner, no jeho koncovku zblokoval jeden z obrancov hostí. V 11.minúte sa však hlavný arbiter Nemček rozhodol odpískať pokutový kop a ten bez problémov premenil Marek Frimmel. O necelých 5 minút Pohrončania viedli už o dva góly, prízemnou strelou k pravej žrdi sa presadil Lukáš Garaj. V celom prvom polčase mali domáci jasne navrch a aj vďaka nášmu brankárovi Erikovi Kolbasovi sa do kabín išlo iba za stavu 2:0.

Naši nezachytili ani úvod druhého polčasu a v 49.minúte Pohronie zvyšovalo už na 3:0. Útočnú akciu po ľavom krídle potiahol Frimmel, ktorý pred bránou našiel voľného Petra Ďungela a ten už nemal problém loptu zasunúť za bezmocného Kolbasa. Ešte horšie bolo s nami v 55.minúte, keď po obetavom páde domáceho hráča v našej šestnástke sa opäť pískal pokutový kop. Ten strelou pod brvno premenila nová akvizícia Pohrončanov Samir Nurkovič. Naši sa aj napriek tomu pokúšali o strelenie aspoň jedného gólu. V 73.minúte dopadla lopta po priamom kope Petra Kolesára presne na hlavu Kushtu, ktorý ju jemne pohladil a zmenil jej smer. Lukáš Urmiský sa však prezentoval fantastickým zákrokom a podržal tak svoje mužstvo. Skóre sa však už do konca zápasu nemenilo a tak takmer 900 divákov na štadióne videlo vysoké víťazstvo domácich v pomere 4:0.

7.Kolo : FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – Slavoj Trebišov 4:0 (2:0)
ŽK : 12. Jacko a 90. Mujković.
Diváci : 864
Zostava Slavoj Trebišov : E. Kolbas – Kražel, Vojtek (85. Zöllei), Pe. Šuľák, P. Kolesár, J. Kolbas (C), Junior, Jacko (59. Kushta), Starosta, Vajs, Bellás (60. Mujković).

Najbližšie sa predstavíme už v utorok v rámci 3.kola Slovnaft Cupu na ihrisku ŠK Odeva Lipany. Následne v nedeľu od 16:00 na domácom štadióne privítame FK Noves Spišská Nová Ves. Veríme, že opäť prídete v hojnom počte a spoločne pomôžeme našim chlapcom k zisku ďalších dôležitých bodov. Spolu sme Slavoj!