Čadcu sme zdolali, postupujeme do tretieho kola pohára

Stretnutie, ktoré bolo pôvodne naplánované na 10.augusta sa v tomto termíne nehralo z dôvodu nepriaznivého počasia a premáčaného povrchu ihriska v Čadci. Ako náhradný termín bol určený dátum 23.8., teda tento utorok a tentokrát už nič nebránilo tomu aby si mužstvá mohli zmerať sily.

Nám tento dátum vcelku vyhovoval, pretože cez víkend máme voľno, kvôli odhláseniu sa Krásnej zo súťaže. Hráči budú mať tým pádom viac času na regeneráciu. A tú budú mať ešte príjemnejšiu vďaka tomu, že si vybojovali postup do ďalšieho kola národného pohára.

Na úvod treba povedať, že tento súboj proti účastníkovi III. ligy Stred sme absolútne nepodcenili a účasť v pohári sme zobrali so všetkou vážnosťou. Nastúpila zostava, ktorú dôverne poznáme z ligy a postup sme s miernymi komplikáciami vybojovali. Prvý polčas bol z nášho pohľadu veľmi dobrý a hlavne tretia desaťminútovka bola kľúčová. To preto, lebo naša snaha vyvrcholila vo dva góly v sieti domácich. Najprv sa v 23. minúte presadil Pavol Ruskovský a o šesť minút na neho nedviazal Lukáš Jacko. Tento náskok sa ukázal ako rozhodujúci, pretože Čadčania sa zmohli len na zdramatizovanie v 75. minúte, keď dal gól kapitán Tomáš Tlelka, ale postup sme si už postrážili.

V ďalšom kole nás čaká opäť súper zo stredného Slovenska. Akurát nie z blízkosti poľských hraníc, ale južných – maďarských. Naši hráči vycestujú do Slovenských Ďarmôt v okrese Veľký Krtíš, ktorých futbalový klub pôsobí vo štvrtej lige. Dátum zápasu je stanovený na 14.9.2016 o 16:00.

FK Čadca – Slavoj Trebišov 1:2 (0:2)
Góly: 23. Ruskovský, 29. Jacko
ŽK: 89. Ruskovský
Diváci: 150
Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Capko (C) (58. Pačuta), Šimko (82. Čižmár), Šuľák, Junior, Jacko (90. Vereb), Lorinčák, Ruskovský, Kulich, Olah (C).

Fotogalériu nájdete na fb stránke Amatérske fotky Slavoj Trebišov. (kliknite tu).