Cenný bod proti Skalici

Posledný zápas 15.kola II.futbalovej ligy sa odohral práve u nás. V Trebišove sa po prvýkrát predstavil tím MFK Skalica, ktorý ešte donedávna hrával najvyššiu súťaž a minulý rok bol aj vo finále Slovnaft Cupu.

Slavoj sa v uplynulom kole predstavil na pôde Nového Mesta nad Váhom, kde bral bod po remíze 1:1. Nečakané domáce zakopnutie spred dvoch týždňov s Komárnom znamenalo, že naši futbalisti budú musieť bodovať aj proti tímom, ktoré patria do popredia druholigového pelotónu. Súper z kategórie najťažších – MFK Skalica sa môže popýšiť najlepšou defenzívou v lige, keď v 14 kolách inkasoval iba 10 gólov. Zároveň sa proti nemu postavilo mužstvo, ktoré veľa gólov nedáva a s 11 gólmi máme najslabší útok súťaže. Očakával sa preto zaujímavý duel.

V úvodnej štvťhodine si divák určite neprišiel na svoje, keďže na ihrisku sa hral nudný futbal bez akýchkoľvek šancí. V 16.minúte hosťujúci hráč nešetrne poslal k zemi Pavla Ruskovského, ktorý v zápase ďalej nemohol pokračovať a v 20.minúte ho nahradil Jozef Vajs. Prvá príležitosť domácich prišla v 21.minúte, hlavička Bragina však mierila nad bránu hostí. Najväčšiu šancu prvého polčasu sme mali v 31.minúte, keď po priamom kope Petra Kolesára hlavičkoval z výhodnej pozície Junior, ale len do miesta, kde bol pripravený skalický brankár. Skaličania sa sústredili na poctivú obranu a smerom do útoku toho veľa nevymysleli. Ak sa aj dostali ku našej bráne, všetko s istotou riešil Jakub Giertl. Po 1.polčase bol tak stav bezgólový.

V druhom polčase tak bolo všetko otvorené. Prípadná výhra by Záhorákov posunula na 2.miesto, len o bod za Lokomotívu Košice, a preto motivícia zvíťaziť na Zemplíne bola veľká. V 57.minúte sa hosťom podarilo otvoriť skóre stretnutia. Po rohovom kope a následnom predĺžení lopty dostal loptu hlavou do siete Daniel Šebesta – 0:1. Naši však neskladali zbrane a pokúšali sa získať aspoň bod z tohto zápasu. Niekoľkokrát sme ohrozili hosťujúceho brankára, no strelám chýbala väčšia presnosť i razancia a stav sa preto nemenil. V 85.minúte dostal Filip Tomovič za podrazenie druhú žltú kartu a bol vylúčený. O niekoľko sekúnd si hosťujúci hráč pomohol rukami v súboji v pokutovom území a hlavný arbiter odpískal pokutový kop. Ten bezpečne premenil kapitán Kolbas a domáci vyrovnali na 1:1. V závere zápasu mali Skaličania po chybe Antonova možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu, našťastie zakončenie Šebestu skončilo tesne vedľa ľavej žrde. V nadstavenom čase sa po rohovom kope snažil presadiť Šulák, no jeho hlavičke chýbala väčšia razancia. Súboj najlepšej defenzívy s najhoršou ofenzívou sa tak skončil nerozhodným výsledkom 1:1 a Slavoj si do veľmi vyrovnanej druholigovej tabuľky pripisuje cenný bod.

Slavoj Trebišov – MFK Skalica 1:1 (0:0)

Góly: 87.Kolbas (11m), 57.Šebesta

Diváci: 521

Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Pa. Šuľák, Mujković (73. Antonov), P. Kolesár, J. Kolbas (C), Junior, Bragin (73. Bellás), M. Kolesár, Patkanóci, Ruskovský (20. Vajs).

O týždeň sa opäť predstavíme na domácom štadióne, keď v nedeľu 12.novembra od 13:30 privítame v dôležitom súboji tabuľkových susedov Šamorín.