Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Ďalšia remíza v príprave

V stredu podvečer sme na domácom štadióne nastúpili už na 4.prípravný zápas pred novou sezónou. Tentokrát sme hostili 7.tím uplynulej tretej ligy OŠFK Šarišské Michaľany.

Fotka Slavoj Trebišov.

Úvod stretnutia patril našim futbalistom, ktorí už v 2.minúte po prvýkrát pohrozili po strele Kolbasa. Od tohto momentu však prebrali iniciatívu hostia, ktorí boli do konca polčasu lepším tímom. V 11.minúte sa prezentovali kvalitným ďalekonosným pokusom a v 20.minúte dokonca skórovali. Gól však neplatil pre postavenie mimo hry. Tesne pred polčasovou prestávkou získali Šarišské Michaľany výhodu priameho kopu z dobrej pozície a gólu v našej sieti zabránil skvelý Giertl.

V druhom polčase dostali príležitosť viacerí mladí hráči, ktorí priniesli oživenie hry. Hneď v 52.minúte sme sa dočkali gólu, keď loptu dorazil do hosťujúcej siete Vincent Kopín – 1:0. Hostia reagovali v 58.minúte, keď nebezpečná strela z hranice šestnástky skončila tesne nad brvnom. Na opačnej strane odpovedal Dominik Vasiľ, ktorého krásna strela skončila na pravej žrdi. Štvrťhodinu pred koncom zápasu sa nášmu súperovi podarilo vyrovnať, keď samostatný únik zužitkoval Adam Tkáč – 1:1. Strhnúť víťazstvo na svoju stranu sme mohli v 80.minúte, keď sa peknou individuálnou akciou presadil aktívny Peter Vojtovič a zakončenie Dávida Trellu vytlačil hosťujúci brankár na rohový kop. Do konca zápasu už gól nepadol a so Šarišskými Michaľanmi sme tak iba remizovali 1:1.

Slavoj Trebišov – OŠFK Šarišské Michaľany 1:1 (0:0)
Góly: 52.Kopín – 75.Tkáč
Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Pe.Šuľák, Starosta, Lukáč, Lazarus, Ostapenko,Kolbas, Ruskovský, Lorinčák, Novák.
Do 2.polčasu zasiahli: Rugolský, Bumbera, Vojtovič, Vasiľ, Pa.Šuľák, Trella, Kopín.

Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu 7.júla na pôde MŠK Tesla Stropkov.

Autor: Jakub Polák