Dorastenci odohrali prvé majstrovské zápasy

V sobotu 24.marca bolo na programe prvé jarné kolo II.ligy dorastencov, v ktorom náš Slavoj privítal na domácej umelej tráve TJ Sokol Ľubotice.

Starší dorastenci zaknihovali dôležité víťazstvo

Po nie najvydarenejšej jeseni, kde naši dorastenci v 14 zápasoch nazbierali 19 bodov a obsadili 6.miesto, vstupovali do jarnej časti s odhodlaním zabojovať o nadstavbovú časť, ktorú si zabezpečí prvých 5 tímov súťaže. Do Trebišova zavítal kvalitný tím z Ľubotíc, kde naši chlapci v prvom vzájomnom zápase ťahali za kratší koniec a prehrali 1:4.

Stretnutie sa kvôli neprítomnosti rozhodcov začalo o 45 minút neskôr, no Trebišovčanov to vôbec nerozhodilo a od začiatku zápasu sa zahrýzli do súpera. Už v 3.minúte sme po prvýkrát pohrozili po rohovom kope a v 10.minúte Michal Levický mieril tesne vedľa. Hneď na to vybojoval loptu na súperovej polovici Dávid Trella a následný priamy kop Bumberu skončil vedľa ľavej žrde. Domáci futbalisti naďalej dominovali a hostia často zastavovali naše útočné akcie len za cenu nedovolených zákrokov. Po polhodine hry sme sa ocitli vo vyloženej gólovej príležistosti, keď Lukáš Danko našiel vo vnútri pokutového územia Valentína Tirpáka, no jeho zakončenie bolo zblokované. Súpera sme v tejto fáze hry držali pod obrovským tlakom, ale stále tomu chýbal strelený gól. V prvom polčase sme sa prezentovali rýchlym kombinačným futbalom a hostí sme neustále držali na ich obrannej polovici. Aj napriek tomu prvý polčas skončil bez gólov.

V 55.minúte sa do samostatného úniku dostal Valentín Tirpák a po faule v šestnástke hostí odpískal hlavný rozhodca pokutový kop. Ten bezpečne strelou k ľavej tyčke premenil Robo Bumbera a Slavoj sa v dôležitom zápase ujal vedenia. V 2.polčase sa hra viac vyrovnala, no aj napriek tomu hostia vážnejšie neohrozili domáceho gólmana Jakuba Rugolského. V 73.minúte zahrávali priamy kop z výhodnej pozície, no pokus kapitána Ľubotíc skončil iba na našom múre. V 75.minúte Tirpák presným pasom našiel Levického a jeho prízemná strela skončila vedľa ľavej žrde. Počas celého zápasu sme mali možnosť sledovať množstvo súbojov a obetavosť domácich futbalistov. Po bojovnom kolektívnom výkone sme si do tabuľky pripísali cenné 3 body.

Mladší dorastenci s tesnou prehrou

Jesenná časť mladších dorastencov bola pomerne úspešná, keď sa im podarilo získať 25 bodov a obsadiť 4.miesto. Ich účasť v nadstavbovej časti však závisí od starších dorastencov. Prvý vzájomný zápas Ľubotíc s Trebišovom sa skončil bez gólov.

Mladší dorastenci na rozdiel od svojich starších spoluhráčov nevstúpili do zápasu tak aktívne a v úvodných minútach sa hra odohrávala väčšinou v strede poľa. V 11.minúte však naši inkasovali, keď sa z takmer nemožného uhla presadil jeden z hosťujúcich hráčov. Až v polovici úvodného dejstva dali o sebe vedieť aj naši futbalisti, priamy kop Čerňáka však brankár vyrazil. Na opačnej strane sa do gólovej šance dostali Ľubotice, no našťastie sme odolali a rozdiel bol tak stále iba jednogólový. Až v závere polčasu sa Trebišovčania výraznejšie osmelili a opäť pohrozili po štandardnej situácii. Tentoraz priamy kop zahrával André a jeho dobre mierený pokus vytlačil hosťujúci gólman na rohový kop.

Hneď v úvode 2.polčasu sme mali možnosť vyrovnať, no hosťujúci brankár udržal loptu na bránkovej čiare. V 58.minúte vyskúšal svoje strelecké šťastie Sebastián Kopas, ale ani jeho strela nebola presná. V 63.minúte sa do hlavičkového zakončenia dostal Rusnák, opäť mal však navrch brankár hostí. O 2 minúty na to sa zoči-voči brankárovi ocitol Sebastián Kopas ,ale ani tentokrát sa Trebišovčania neradovali z gólu. Domáci boli v druhom polčase aktívnejším a lepším tímom, no gól sa nám nepodarilo streliť, a preto z tohto zápasu odchádzame ako porazení.

Najbližšie majstrovské zápasy odohrajú naši dorastenci v sobotu 31.marca na pôde Giraltoviec.