FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Dorastenci zdolali Stropkovčanov

V sobotu 2.júna pokračovala nadstavbová časť II.dorasteneckej ligy svojím 8.kolom, v ktorom naši futbalisti privítali na domácom štadióne MŠK Tesla Stropkov.

O víťazstve starších dorastencov rozhodol jediný gól

Ako prví vybehli na hlavné ihrisko naši starší dorastenci, ktorí v prvom vzájomnom zápase nadstavbovej časti neuspeli v Stropkove po výsledku 2:1. Hneď v úvode dnešného zápasu si hostia vypracovali dve veľké šance. Najprv kapitán Džupin strelou spoza šestnástky orazítkoval ľavú žrď a o niekoľko sekúnd na to sa po samostatnom úniku Stropkovčana vyznamenal náš brankár Patrik Ňarjaš. Po 10 minútach hry sa osmelili aj domáci a nepríjemnú strelu Dominika Sočuvku vyrazil stropkovský gólman Rusinko. Prvý polčas prinášal jednu gólovú šancu za druhou a po štvrťhodine hry hostia opäť pohrozili, keď jeden zo stropkovských hráčov obišiel nášho brankára a zakončoval do prázdnej brány, no dvojici Vasiľ-Docz sa v poslednej chvíli podarilo vykopnúť loptu z bránkovej čiary. Na druhej strane zoči-voči brankárovi zakončoval Stano Kotlár, jeho lob však skončil nad bránou. V 36.minúte sa však už tento hráč nemýlil a po peknej individuálnej akcii rozvlnil sieť stropkovskej brány – 1:0.

Druhý polčas už toľko vzruchu nepriniesol, obe mužstvá sa prezentovali veľkým množstvom nepresných prihrávok a vyložených gólových šancí bolo pomenej. V 52.minúte sa strelec nášho úvodného presného zásahu ocitol sám pred brankárom, no loptu dobre netrafil a z výhodnej pozície tak nič nevyťažil. Po hodine hry sa pripomenuli aj Stropkovčania, strelu z vnútra pokutového územia vykopol Ňarjaš na rohový kop. Hostia sa márne snažili o vyrovnanie a o definitívnom spečatení výsledku sme mohli rozhodnúť v 79.minúte. Erik Varga však z hranice šestnástky vystrelil nad stropkovskú bránu. V nadstavenom čase to strelou z väčšej diaľky skúšal Džupin, no bránu netrafil a naši futbalisti tak oslavovali cenné víťazstvo.

Slavoj Trebišov U19 – MŠK Tesla Stropkov U19 1:0 (1:0)
Gól: 36.Kotlár
Zostava Slavoja Trebišov U19: Ňarjaš – Bumbera, Vasiľ (C), Belej (62.Staš), Čerňák, Levický, Sočuvka, Hadek, Trella, Kotlár, Docs (71.Varga)

Mladší dorastenci s pohodlným víťazstvom

Súboj dvoch 21-bodových tímov priniesol priamy boj o 5.miesto a lepšie ho začali naši futbalisti. Po prvýkrát sme pohrozili v 8.minúte, keď po rohovom kope hlavičkoval Jakub Horňák vedľa brány. V 17.minúte sa útočnou akciou prezentovali aj hostia, no strelu Halušku hravo zlikvidoval náš gólman Dziak. V 25.minúte sme sa dočkali prvého gólu, keď Ľubomír Kučma poslal loptu pred odkrytú  stropkovskú bránu a do brány ju dopravil náš najlepší strelec Sebastián Kopas – 1:0. Gólu však predchádzalo nepríjemné zranenie Stropkovčana Lukáša Zápotockého, ktorého v závere zápasu odniesla z ihriska záchranná služba a touto cestou mu prajeme skoré uzdravenie. V 36.minúte prízemná strela Emanuela Prosbu skončila tesne vedľa ľavej žrde. Po prvom polčase sme tak nad tabuľkovým susedom viedli najtesnejším rozdielom.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Hneď v úvode 2.polčasu sa po výbornom rohovom kope od Prosbu dostal do hlavičkového zakončenia kapitán Horňák, no opäť mieril nad bránu. Okulahodiaci moment priniesla 56.minúta, keď z priameho kopu to naozaj parádne trafil Damián Havriš – 2:0. Po hodine hry sme viedli už rozdielom triedy, keď po krásnej spolupráci Kopasa s Pavelkom zakončoval druhý menovaný do poloprázdnej brány – 3:0. V 64.minúte skončila strela Slobodníka na našej ľavej žrdi a následne presvišťala pozdĺž bránkovej čiary, no ani tentokrát sme neinkasovali. Suverénne víťazstvo pečatil v 70.minúte striedajúci Patrik Hreha, ktorému k streleniu gólu stačila jediná strávená minúta na ihrisku – 4:0.

Slavoj Trebišov U17 – MŠK Tesla Stropkov U17 4:0 (1:0)
Góly: 25.Kopas, 56.Havriš, 60.Pavelka, 70.Hreha
Zostava Slavoja Trebišov U17: Dziak – André, Prosba, Kučma, Husár, Kopas, Havriš, Doboš (69.Hreha), Horňák (C), Košina (55.Pavelka), Korbuľák (60.Rusnák)

Autor: Jakub Polák