FK SLAVOJ TREBIŠOV – ŠK ODEVA LIPANY 1:0

Vysnívaný úvod do jarnej časti pre Slavoj sa stal skutočnosťou. Navzdory tomu, že do Trebišova pricestovalo mužstvo, ktoré okupuje druhé miesto tabuľky a pomýšľa na postup, sa Slavoj nezľakol a máme 3 body!

Priepastný rozdiel 31 bodov v tabuľke bol akýmsi strašiakom, ktorý ale ukazoval na rozdiel medzi mužstvami z jesene. „Jarný“ Slavoj je úplne iné mužstvo a to sa potvrdilo aj na ihrisku. Na jeseň skončil vzájomný zápas výsledkom 6:0 pre Lipany a o lepšom tíme nebolo pochýb. Dnes bolo lepšie opäť domáce mužstvo, ktorým však bol tentokrát Slavoj.

Domácich, ale aj hostí, vyprevadili na trávnik deti, ktoré trénujú pod taktovkou Martina Čižmára a postarali sa tak o veľmi milé zahájenie stretnutia. Tým však ich úloha dnes nekončila. Poďme ale postupne.

IMG_1834IMG_1840

IMG_1854

Zápas začal opatrne z obidvoch strán. Do prvej väčšej šance sa v 8. minúte dostal náš Pavol Ruskovský, ktorý z uhla zakončoval len do brankára. Z následného rohu hlavičkoval vedľa brány Lukáš Kulich. V 12. minúte spadol v našej šestnástke Ukrajinec Miliutin a dožadoval sa penalty, pádu však dosť pridal a rozhodca Mano do píšťalky nefúkol.

V 20. minúte sa bežná akcia z kraja ihriska skončila gólom. Na prvý pohľad nepodarený center letel priamo na brankára hostí Bartoša, ktorému však lopta vypadla a pohotový Lukáš Kulich už nemal problém hlavou zakončiť do opustenej brány.

Hostí inkasovaný gól nakopol a už o dve minúty nastal v šestnástke Slavoja závar, z ktorého našťastie gól nepadol. V 26. minúte mal ďalšiu šancu Kulich, vnútri pokutového územia dostal skákajúcu prihrávku, ktorú netrafil a nenavýšil svoje gólové konto.

IMG_1886

Slavoj pokračoval v aktívnom poňatí hry a v 34. minúte sa Pavol Ruskovský rútil sám na brankára, ktorého dokázal obísť kľučkou, ale zároveň sa vyhnal do uhla, z ktorého už nedokázal skórovať a vybojoval len roh.

V 39. minúte po peknej kombinačnej akcii Slavoja, do ktorej sa zapojili štyria hráči prišiel center zľava. Ku dokonalosti chýbalo len lepšie zakončenie Kulicha. Pred prestávkou prišla ešte jedna šanca Slavoja, keď sa Ruskovský opäť ocitol za obranou Lipian a smeroval na brankára, v poslednej chvíli ho ale dokázal zastaviť obranca.

Po takomto priebehu prvého polčasu boli zrejme hostia radi, že prehrávajú len o gól a polčasový hvizd hlavného rozhodcu určite veľmi radi prijali.

Ak ste čakali, že 15 minútová prestávka bude dobrá akurát na skok do bufetu alebo na WC, tak tu bolo prekvapenie, ktoré väčšinu divákov prinútilo ostať na svojom mieste. Na ihrisko vybehli už v úvodnej časti spomínaní malí futbalisti a futbalistky, ktorí sa na dvoch malých hracích plochách vyšantili a zabavili svojím zanietením všetkých prítomných. Veľmi spokojní a hrdí boli aj rodičia.

IMG_1906

Poďme však naspäť ku „veľkým“ futbalistom, ktorí už boli pripravení na úvod druhého dejstva. To začalo zostra. Hneď v jeho prvej minúte potiahol loptu po pravej strane Ruskovský, dostal ju na Juniora stojaceho v šestnástke, prihrávka však bola na päty. Po odrazenej lopte ešte strieľal Tomáš Opiela.

IMG_1857

V 53. minúte kontroverzná situácia rozčúlila divákov. Postranný rozhodca Cyril Juhás odmával ofsajd Juniorovi, ktorý by postupoval sám na bránu. Toto rozhodnutie bolo aj z nášho pohľadu chybné. Hra sa po tomto momente upokojila a väčšie šance sa nenaskytli ani jednému mužstvu. Posledným pokusom o druhý gól zo strany Slavoja bol prienik Lukáša Jacka, ktorý však nezvolil ideálne riešenie a gól z toho nebol. Slavoj za to však nezaplatil a udržal aspoň jednogólové vedenie do konca. S čistým svedomím môžme povedať, že dnes vyhral aktívnejší a lepší tím, ktorý sa o 3 body viac pobil. A ako bonus: Moldava dopoludnia prehrala s FK Krásna vysoko 0:7 a Slavoj po dnešnom víťazstve už nie je posledným tímom III.ligy Východ.

FK Slavoj Trebišov – ŠK Odeva Lipany 1:0

Gól: 20. Kulich

Rozhodoval: Ján Mano, ŽK: 53. Junior, 86. Osmanović – 25. Gomoľa, 72. Janič, 74. Hudý

Slavoj: Giertl – Šuľák, Capko, Osmanović, Lechman, Kulich (63. Bandoľa), Opiela, Mujković (79. Krochta), Jacko (90. Dragula), Junior, Ruskovský (Nepoužití náhradníci: Kolbas, Šimko, Pačuta, Koshka)

Lipany: Bartoš – Štefčák, Popovec, Janič, Eliaš (63. Hudý), Miliutin, Rokošný (79. Mar. Vysočan), Dlugoš, Pončák, Blaško (76. Angelovič), Gomoľa (Nepoužití náhradníci: Hajduk, Mich. Vysočan, Kušnír)