Najtesnejšie víťazstvo nad prešovským béčkom

Slavoj po bezgólovej remíze v Snine nastúpil na druhý domáci zápas proti prešovskému béčku. Hoci tabuľkové postavenie oboch mužstiev predpokladalo pomerne jasný zápas, opak bol pravdou. Mladíci z Prešova prekvapili.

Prekvapili vysokým pressingom

Trebišovčania dokázali zúročiť väčšie skúsenosti a do zápasu pred 520 divákmi vstúpili lepšie. Začali udávať tempo hry a už v 11. minúte otvoril skóre hry Hector Tubonemi. Umlčal tak všetkých svojich kritikov na sociálnych sieťach tým najlepším možným spôsobom.

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

Postupom času sa však hra vyrovnala a Prešovčania našich trápili vysokým pressingom. V strede poľa sa im darilo narúšať našu rozohrávku a dlho sme sa cez ich premyslenú defenzívu nevedeli výraznejšie presadiť.

V druhom polčase sme víťazstvo ustrážili

Druhý polčas bol znova napínavý. Prešovčania zrejme mali veľmi silnú motiváciu, uspieť na ihrisku prvého mužstva tabuľky a doviesť do Prešova aspoň bod za remízu. Najmä v posledných minútach druhého polčasu zatlačili a bolo šťastím, že nedokázali skórovať. Nebezpečná bola najmä strela hostí necelé tri minúty pred koncom, ktorá presvišťala tesne vedľa Giertlovej žrde. Ten veľa práce v zápase nemal, ale inkasovať mohol.

Víťazstvo sme udržali až do úplného konca. Na čele tabuľky sa však nič nemení, pretože rovnako ako my, uspeli aj naši prenasledovatelia z Opátskeho (5:0 proti Plavnici) a rozdiel je tak aj naďalej dvojbodový.

FK Slavoj Trebišov 1:0 1. FC Tatran Prešov „B“
Gól:
11. Tubonemi
Žlté karty: Štefančík, Šimko, Adam (všetko hostia)
Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Capko, Šuľák, Patkanóci – Opiela, Iefremov (46. Júnior), Jacko (90. Mujković), Ruskovský (65. Kuhajdík) – Lorinčák, Tubonemi

Najbližšie sa Slavoj predstaví už 9. apríla o 15:30 v rámci 20. kola na ihrisku posledných Pušoviec.