O troch bodoch rozhodli hlavičky

Obrat z 0:2 na 4:2 sa nevidí často ani v kvalitnejších ligách, no Slavoj to v druhom polčase proti Prešovu nezabalil a priviezli sme ďalšie tri body.

V prvom polčase nebola naša hra ideálna a mladíci z Prešova sa ponúknutej šance chytili. Po rýchlom protiútoku a šťastnom odraze sa k lopte dostal domáci Šimko a otvoril skóre. Ani začiatok druhého dejstva nenasvedčoval tomu, že by sa Slavoj oklepal. Už v 47. minúte rozohrával Tatran roh, jeho exekútor Haladej si loptu narazil so zbiehajúcim spoluhráčom a z kraja šestnástky vyslal nechytateľnú strelu do vzdialenejšieho horného rohu bránky. Jakub Giertl  v našej bránke nemal šancu a my tiež uznanlivo chválime strelca gólu.

Po tomto momente však zabral aj Slavoj. V 61. minúte dal svoj prvý gól v drese Slavoja stopér Osmanović, keď sa presadil hlavou po štandardke. Potom mali veľkú šancu aj domáci keď Maník netrafil bránu z päťky a tak Slavoj trestal. V 77. minúte pridal opäť Osmanović svoj druhý gól, opäť hlavou, opäť po dobre rozohranej štandardnej situácii. Hneď o minútu Slavoj úplne otočil zápas, keď Junior premenil penaltu a oslávil tak svoj návrat do zostavy po zranení. A aby toho nebolo málo v 88. minúte sa hlavičkou presadil aj navrátilec Martin Čižmár. Ten odohral minulý týždeň svojich prvých 19 minút po návrate k súťažnému futbalu a teraz sa gólovo presadil už po dvanástich minútach od príchodu na ihrisko.

V priloženom videu si môžete pozrieť zostrihy zo všetkých zápasov 28. kola. Náš zápas začína v čase od 2:21.

Prešov B – Trebišov 2:4 (1:0)

Góly: 17. Šimko, 47. Haladej – 61. a 77. Osmanović, 78. Junior, 88. Čižmár

ŽK: Zošš, Lukáč – Kulich

Zostava Prešova B: Ferenc – Maník, Červeňák, Haladej (89. Vojtaško), Lukáč, Kovalčík, Jacko, Adam (65. Kačala), Voda, Zošš, Šimko (77. Izvorský)

Zostava Slavoja: Giertl – Capko, Šuľák (76. Čižmár), Mujkovič (61. Trajkovski), Ruskovský, Lechman (37. Dragula), Opiela, Jacko, Osmanović, Junior, Kulich

po 28

Slavoj má dve kolá do konca reálnu šancu skončiť ešte v TOP 5. Kto by to bol povedal po jeseni…