Plavnica nám vzdorovala dlho, body však ostali doma

Presne 74 minút trval vzdor Plavničanov, ktorý prišli s jasnou úlohou – prebrániť sa k bodu za remízu. Musíme povedať, že tento plán plnili veľmi dobre a znechutenie už pomaly prechádzalo z fanúšikov aj na domácich hráčov.

Prvopolčasové trápenie

Tak by sa dalo zhrnúť naše počínanie v prvých 45 minútach. Cez úporne a vo veľkom počte brániacich Plavničanov sme sa však dostávali veľmi ťažko. A ak sme sa aj do náznakov šancí dostali, tak nás zradila kvalita zakončenia. Plavnica mala asi jediný náznak šance po prudkom rohu na prednú tyč, ktorý spôsobil menší závar.

Druhý polčas začal tlakom

Do druhého polčasu sme vstúpili s tým, že musíme čím skôr streliť gól na 1:0 a tým naštrbiť taktiku hostí. Pokúšali sme sa o to hneď od úvodu a v 52. minúte sme boli ku gólu veľmi blízko. Najprv mal veľmi dobrú šancu po hlavičke Pavol Ruskovský, mieril však len do brankára. Tlak však pokračoval rohom a ďalšiu hlavičku na bránu hostí vyslal Lorinčák, ktorý však opäť mieril len do priestorov, ktoré si postrážil brankár Beňo. Ďalšia dobrá šanca prišla v 60. minúte, Ruskovský sa ocitol za obranou súpera a dostal sa ku centru sprava, ktorý však usmernil nad bránu.

Kľúčový okamih

Ten prišiel v 74. minúte. Pavol Ruskovský dostal loptu do krídla za obranu a bol pri nej skôr ako obrancovia hostí. Vnikol do šestnástky a keď si obhodil hosťujúceho stopéra, ten ho podkopol a rozhodca ukázal na biely bod. K realizácii pokutového kopu sa postavil sám faulovaný a strelou ku pravej tyči nás poslal do vedenia. Plavničanom sa zrútil koncept hry a ak by ste čakali, že sa budú tlačiť za vyrovnaním, tak to sa nestalo. Hostia pôsobili skôr dojmom. že úporná defenzíva ich stála všetky sily a na vyvinutie tlaku pred našou bránou im už žiadne neostali.

Prikrášlenie v závere

Keď sa na strelenie gólu nezmohli hostia, tak sme sa toho opäť chopili my. Dve minúty pred koncom doklepol po prihrávke sprava od Lukáša Kulicha loptu do brány Matúš Lorinčák. Ten bol skoro v zápätí vystriedaný a na jeho miesto vybehol Martin Čižmár. No a napriek chudobnej porcii času, ktorý mu ostal k dispozícii nezaháľal a po veľmi podobnej akcii aká viedla k druhému gólu zvyšoval už na 3:0. Na ihrisku bol pár sekúnd a gól dal z prvého dotyku s loptou.

Po nervóznom priebehu sme nakoniec nedopustili stratu bodov a potvrdili sme úlohu favorita. Určite to zohrá dôležitú úlohu aj v príprave na ďalší zápas. Čaká nás totiž zápas v Košiciach s priebežným lídrom z Vyšného Opátskeho, po ktorom sa môžeme teoreticky dostať opäť do čela ligy. Tešia nás aj dva návraty po zraneniach. Igor Dragula sa na ihrisko ešte nedostal a ostal na lavičke, Emil Osmanović sa do hry už dostal a odohral celý druhý polčas. Dúfame, že zdravie už bude držať a DO TOHO SLAVOJ!

SLAVOJ TREBIŠOV – FK DRUŽSTEVNÍK PLAVNICA 3:0 (0:0)

Góly: 74. Ruskovský (pen.), 88. Lorinčák, 90.+ Čižmár

ŽK: Ruskovský, Capko – Vojtek, Hovanec, Kuľanda

Pred 500 divákmi rozhodoval Dávid Mati.

Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Olah, Capko, Šuľák, Junior (46. Osmanović), Opiela, Jacko (84. Pačuta), Ruskovský, Kulich, Lorinčák (90. Čižmár)

Na lavičke ostali náhradný brankár Erik Kolbas a do poľa Šimko, Trajkovski a Dragula.