Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred návštevou kola remíza s Interom

V stredu 25.apríla bolo na programe 26.kolo II.ligy, v ktorom si náš Slavoj zmeral sily s Interom Bratislava.

Od súboja dvoch tímov, ktoré v jarnej časti patria k špici II.ligy sa očakával kvalitný futbal. Prvá vážnejšia akcia prišla v 12.minúte, keď hosťujúci Usman Adekunle Issa z vnútra šestnástky vystrelil tesne vedľa našej ľavej žrde. Slavoj sa do prvého zakončenia dostal v 24.minúte, keď Rotovu strelu bezpečne kryl bratislavský gólman Pastornický. V 31.minúte to hlavou skúšal Vajs, no nenamieril presne. Na opačnej strane strela Kochana skončila nad našou bránou. Dôležitý moment prvého polčasu nastal v 38.minúte, keď hlavný rozhodca po faule na Kolbasa odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil skúsený Igor Žofčák a strelou k ľavej tyčke poslal náš tím do vedenia – 1:0.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Na začiatku druhého polčasu sa náš tím viac stiahol a loptu na kopačkách mali častejšie hráči Interu. V 55.minúte to z väčšej diaľky skúšal Kochan a strelou s dobrými parametrami pohrozil nášmu brankárovi. Tlak sa stupňoval a v 62.minúte sa hostia dočkali vyrovnavajúceho zásahu. Po priamom kope umiestnil loptu hlavou do našej siete Usman Adenunkle Issa – 1:1. Inter pokračoval v aktívnej hre a nebezpečný protiútok v 72.minúte zastavil v poslednej chvíli Rota. V 76.minúte tento albánsky legionár našiel v šestnástke hostí Petra Kolesára a ten strieľal nad bránu. Do konca zápasu sa už ani jednému z tímov nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a pred vyše 700 divákmi sa tak zrodil nerozhodný výsledok.

Slavoj Trebišov – FK Inter Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 40.Žofčák (11m) – 62. Issa
Diváci: 720
Zostava Slavoj Trebišov: Giertl – Žofčák (67. Mujković), Kražel, Rota, P. Kolesár, J. Kolbas (C), Junior (81. Jacko), Starosta, Vajs, Osmanović, E. Lukáč.

Najbližší zápas odohráme opäť na domácom štadióne, keď v nedeľu 29.apríla od 17:00 privítame FK Železiarne Podbrezová B.

Autor: Jakub Polák