Prvé jarné kolo starších žiakov za nami

Po 5 mesiacoch zimného odpočinku sme v prvom jarnom kole privítali na domácom ihrisku susedný MFK Vranov nad Topľou.

V sychravom a upršanom počasí sa ako prvá predstavila naša kategória U15. V jesennej časti sme v mnohých zápasoch boli lepším tímom, no nedokázali sme využívať svoje šance, a až preto sme po jeseni obsadili  predposledné 9.miesto prvoligovej tabuľky. V úvodnom vzájomnom zápase s Vranovom sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme v pomere 1:2. Do dnešného zápasu sme tak išli s jasným cieľom zvíťaziť.

Od úvodných minút zápasu prebrali iniciatívu domáci futbalisti, ktorí si postupne vytvárali čoraz väčší tlak. Po prvýkrát zajasalo niekoľko desiatok domácich fanúšikov po štvrťhodine hry, keď sa výstavným kúskom z takmer polovice ihriska presadil kapitán Samuel Loffay – 1:0. Trebišovčania si naďalej vypracovávali gólové šance a hostia hrozili len sporadicky. Až v 20.minúte sa dostali k prízemnému centru z pravej strany, ktorý našiel  vranovského hráča v našej šestnástke, no zakončenie skončilo nad bránou. Hosťom sa predsa len podarilo vyrovnať ešte pred prestávkou, keď využili naše zaváhanie a strelou po zemi vyrovnali na 1:1.

Do druhého polčasu opäť vstúpili aktívnejšie naši futbalisti a v 40.minúte sme si vybojovali pokutový kop po faule na Pálfiho. Sám faulovaný hráč ho premenil strelou k ľavej žrdi a Slavoj opäť išiel do vedenia. Len o pár minút nato sme vyhrávali už 3:1 po priamom kope a následnom hlavičkovom zakončení Samuela Kovalčina. Domáci diváci sústavným podporovaním hnali našich chlapcov a v 55.minúte boli odmenení štvrtým gólom v súperovej sieti. Po pravej strane sa až do šestnástky predral Slavomír Vandžura a strelou pod brvno nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu. V závere zápasu sa podarilo hosťom skorigovať na konečných 4:2. Naši futbalisti boli po celý zápas lepším tímom a zaslúžene zvíťazili.

Slavoj Trebišov U15 – MFK Vranov nad Topľou U15 4:2 (1:1)

Góly: 15.Loffay, 40.Pálfi, 44.Kovalčin, 55.Vandžura – 33.Hudák, 65.Blaško

Po úspešnom vstupe našej 15ky nastúpila na svoj úvodný zápas v jarnej časti aj kategória U14. Tí v jeseni nazbierali v 13 kolách iba 6 bodov a obsadili poslednú 10.priečku o skóre za Stropkovom. S Vranovom na ich ihrisku prehrali vysoko 6:0 a dnes sa chceli pokúsiť uhrať lepší výsledok.

V úvodných minútach si ani jeden z tímov nevypracoval žiadnu vážnejšiu šancu a hra sa väčšinou prelievala zo strany na stranu. Hostia sa v 11.minúte dostali k lopte na hranici šestnástky a prízemnou strelou k ľavej tyči otvorili skóre tohto zápasu. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no akcie nedokázali dotiahnuť do konca a tým pádom ani vážnejšie ohroziť hosťujucého gólmana. V prvom polčase sa ešte niekoľkokrát vyznamenal domáci brankár Dávid Porhinčák a podržal svoj tím. Aj vďaka nemu sa do kabín išlo iba za stavu 0:1 z nášho pohľadu.

V 2.polčase sa domáci prezentovali odlišnou hrou a vypracovávali si jednu šancu za druhou. Svojho súpera držali pod tlakom, no gól nám nebolo dopriané streliť. A tak hostia využili naše zaváhania a dvakrát udreli. Najprv v 42.minúte využil samostatný nájazd Štefan Mokráš a po hodine hry Kristián Gálik zvyšoval na rozdiel troch gólov. Našim futbalistom nemožno uprieť snahu, najmä v druhom polčase prevýšili svojho súpera, no bez gólov sa nedá zvíťaziť.

Slavoj Trebišov U14 – MFK Vranov nad Topľou U14 0:3 (0:1)

Góly: 11.Babjačok, 42.Mokráš, 60.Gálik

Najbližšie zápasy odohráme v sobotu 17.marca na pôde MFK Snina. Na našich fanúšikov sa tešíme v nedeľu 25.marca na stretnutiach proti Partizánu Bardejov.