Reparát za pohár je zložený, Stropkov odišiel s debaklom

Päť gólov v sieti nášho súpera určite napravilo náladu hráčom, realizačnému tímu a aj všetkým fanúšikom. Nešťastné vypadnutie z národného pohára nezanechalo žiadnu štrbinu v sebavedomí a náš výkon bol taký, ako sa očakáva.

Dôsledky minulého kola

Súboj s Vyšným Opátskym okrem nešťastného záveru znamenal aj určité obmedzenia. Trest za diskusiu s rozhodcom dostal náš tréner Martin Urban (malo by sa jednať o 5 zápasov) a brankárska jednotka Jakub Giertl sa po tvrdom strete síce už dal dokopy, ale pre istotu ešte ostal na lavičke náhradníkov, kde kryl chrbát Erikovi Kolbasovi, ktorý sa postavil medzi tri tyče. Ďalšou novinkou je príchod posily z Bardejova – 32-ročného záložníka Juraja Kuhajdíka a dostal šancu hneď v základnej zostave.

Prvý polčas bol na góly skromnejší

Začali sme aktívne a iniciatíva bola jednoznačne na našej strane. Stropkovčania sa spoliehali skôr na chyby v našej rozohrávke a rýchle protiútoky. Naša snaha sa pretavila v čiastkový úspech už v 17. minúte keď dal gól Matúš Lorinčák a priniesol ešte viac pokoja na naše kopačky. Ďalšie akcie už gólový záver do polčasu nemali, takže do šatní sme odchádzali s jednogólovým vedením.

Druhý polčas=gólový uragán

Vedenie sa nám síce do polčasu zvýšiť nepodarilo, ale po prestávke sme si to bohato vynahradili. Náš druhý gól dal už štyri minúty po začiatku polčasu Junior. V 62. minúte naňho nadviazal Lukáš Jacko. V 70. minúte pridal svoj druhý gól Matúš Lorinčák a skóre zápasu zavŕšil tradičný žolík z lavičky Martin Čižmár, ktorému na gól zo 75. minúty stačili štyri minúty pobytu na trávniku. Ak sme pred zápasom mali rešpekt z pevnej stropkovskej defenzívy, tak tá tentokrát absolútne nevydržala a aj vďaka tomu sa posúvame na druhé miesto v lige so zápasom k dobru, pričom už v nasledujúcom kole tu bude príležitosť bodovo sa dotiahnuť na prvé Giraltovce, ktoré budú mať voľno.

V ďalšom kole náš čaká derby vo Vranove, ktorý sa zatiaľ pomerne trápi, ale tieto zápasy nikdy nemajú favorita. Veľké zemplínske derby má výkop v sobotu 24.9. o 15:00, dúfame, že vo Vranove vás bude čo najviac!