S Kalšou jednoznačné víťazstvo

V 2.prípravnom zápase pred jarnou časťou 2.ligy si naši futbalisti zmerali sily s ambicióznym klubom TJ Mladosť Kalša.

V úvodných minútach zápasu sme mali možnosť sledovať vyrovnané stretnutie a momentálne druhý tím 4.ligy sa prezentoval odhodlaným a dravým výkonom. V 10.minúte Kalšania pohrozili po rohovom kope, ale hlavička hosťujúceho hráča vo výhodnej pozícii mierila nad bránu. Prvá strela od domácich prišla v 20.minúte, keď Pavol Šulák napriahol z väčšej vzdialenosti, ale jeho strela skončila vysoko nad. V 28.minúte sa však už Slavoj dostal do vedenia, keď sa nechyteľnou strelou predviedol kanonier Ján Novák. V 38.minúte to mohlo byť už 2:0, strelu kapitána Kolbasa ale zastavila spojnica hosťujúcej brány. V záverečných minútach 1.polčasu sme si ešte vypracovali ďalšie 2 šance, no strela Kolbasa po pätičke od Nováka a ani Jackove zakončenie neskončilo v bráne a po 1.polčase sme tak viedli nad Kalšou najtesnejším rozdielom 1:0.

V 2.polčase to už bola jasná záležitosť nášho Slavoja, ktorý súpera nepustil do žiadnej šance a po väčšine času ho zvieral v útočnom pásme. V 55.minúte sa po gréckej spolupráci ocitol sám pred brankárom Romario Cekaj, ale čistú šancu na gól zahodil. Po hodine hry vyskúšal pozornosť kalšianskeho brankára Zollei, no jeho strele chýbala väčšia razancia i presnosť. V 74.minúte bol Kolbas v šestnástke faulovaný a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil sám faulovaný hráč a Slavoj viedol 2:0. V 77.minúte opäť zvonilo brvno hosťujúcej brány po tečovanej strele Rotu. V 85.minúte sme však už viedli rozdielom triedy, keď strelu Zolleia ešte kalšiansky brankár vyrazil, no pri dorážke Cekaja bol už bez šance. V úplnom závere sme ešte pridali jeden gól, strelou k ľavej žrdi sa presadil Junior.

2.PZ: Slavoj Trebišov – TJ Mladosť Kalša 4:0 (1:0)
Góly: 28. Novák, 75. J. Kolbas (11 m), 85. Cekaj, 87. Junior.
Zostava Slavoj Trebišov: Giertl (46. E. Kolbas) – Kražel (46. Pe. Šuľák), Pa. Šuľák, Starosta (46. Rota), E. Lukáč (46. Vojtek), Patkanóci, J. Kolbas, Mujković, Jacko (59. Zöllei), Novák (46. Romario), Junior.

Najbližšie prípravné stretnutie odohráme v stredu 24.januára od 11:00, keď na domácom ihrisku privítame 1.FC Tatran Prešov U19.