S Pohroním bez gólov

Posledný zápas 22.kola II.futbalovej ligy patril súboju nášho Slavoja a hosťujúceho FK Pohronie.

Naši futbalisti naposledy nastúpili na dohrávku 18.kola, keď v domácom prostredí hostili lídra súťaže ŠKF Sereď. Zápas nám nevyšiel podľa predstáv a Sereďčania zaslúžene vyhrali v pomere 3:0. Ešte predtým sme však doviezli cenné 3 body z ihriska Liptovského Mikuláša, a preto sme do dnešného zápasu vstupovali zo 14.pozície s 21 bodmi.

Náš súper FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa na jar ešte neokúsil trpkosť prehry. Najprv uhral cennú remízu na pôde silného Popradu, o týždeň na to zdolal Inter Bratislava a naposledy sa s naším najbližším súperom Spišskou Novou Vsou rozišiel nerozhodne po výsledku 2:2. Pred 22.kolom tak Žiarčania okupovali 11.miesto s 24 bodmi a aktívnym skóre 29:24.

Prvý vzájomný zápas sa na ihrisku Pohronia skončil vysokým víťazstvom domácich (4:0).

Až do poslednej chvíle sa nevedelo, či sa dnešné stretnutie kvôli intenzívnemu dažďu odohrá. Na podmočenom teréne sa ako prví do šance dostali hosťujúci hráči, keď v 2.minúte po centri z ľavej strany hlavičkoval Bartoš nad domácu bránu. V 9.minúte po súhre Nováka s Lukáčom sa do zakončenia z vnútra šestnástky dostal náš kapitán Kolbas, tomu však lopta nesadla a skončila mimo Jenčovej brány. Prvá veľká šanca prišla po štvrťhodine hry, keď Rota našiel v pokutovom území Juniora a ten z voleja pohotovo zakončil. V 32.minúte pohrozili aj hostia, keď Blahút nebezpečne vystrelil z priameho kopu, celú akciu však pred Giertlom zachránil jeden z hosťujúcich hráčov.

Aj druhý polčas sa odohrával na veľmi ťažkom teréne za neustáleho dažďa. Prvú vážnejšiu príležitosť v druhej časti hry mali Žiarčania, keď Pelegríni nebezpečne ohrozil našu bránu, no trebišovský gólman Jakub Giertl sa vyznamenal a loptu vytlačil na roh. Po hodine hry zahrávali pohronské osy priamy kop z výhodnej pozície, pokus Pelegríniho však Giertl vyrazil do bezpečnej zóny. Na opačnej strane hlavičkoval Junior po centri od Nováka, jeho hlavičkovému zakončeniu však chýbala väčšia razancia. V 72.minúte sa hostia dostali do gólovej šance po strele spoza šestnástky, Giertl bol však opäť pozorný. Na opačnej strane sa až pred hosťujúceho brankára predral Ruskovský, ale jeho strela z uhla skončila nad bránou. V 80.minúte strela striedajúceho Paraja len tesne minula našu pravú žrď. Do konca zápasu sa už ani jednému z tímov nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a obe mužstvá si tak do nabitej tabuľky pripísali jeden bod.

Slavoj Trebišov – FK Pohronie 0:0 (0:0)
Zostava Slavoja: Giertl – Kražel, Pa.Šuľák (24.Vajs), Starosta, Rota, Lukáč, Mujković, Kolbas (C), Ruskovský, Junior, Novák.
Divákov: 290

Najbližší zápas odohrajú naši chlapci v piatok 6.apríla o 16:30 na ihrisku Spišskej Novej Vsi.

Autor: Jakub Polák