S Prešovom nerozhodne

V stredu 27.júna si naši futbalisti v rámci 3.prípravného zápasu pred novou sezónou zmerali sily s 1.FC Tatran Prešov.

V súboji s nedávnym fortunaligistom dostali priestor ďalší noví hráči. V strede poľa si zahral Peter Lupčo, ktorý je kmeňovým hráčom MŠK Žilina a naposledy hosťoval v druholigovom Zvolene. V obrane sa predstavil Celestine Chukwuebuka Lazarus, ktorý v uplynulej sezóne hrával za Spišskú Novú Ves a útok podporoval Vincent Kopín, ktorý k nám prišiel z Devínskej Novej Vsi.

Úvodné dejstvo zápasu sa nieslo vo vyrovnanom duchu, keď ako prvým sa podarilo skórovať domácim hráčom. V 29.minúte Richard Kačala úspešne naložil s pokutovým kopom a poslal svoj tím do vedenia. Jednogólové manko sa nám podarilo zmazať už o niekoľko minút, keď sa presadil náš navrátilec Matúš Lorinčák. V druhom polčase už diváci na prešovskom štadióne žiaden gól nevideli a súboj dvoch druholigistov sa skončil nerozhodne – 1:1.

1.FC Tatran Prešov – Slavoj Trebišov 1:1 (1:1)
Góly: 29.Kačala – 37.Lorinčák.
Zostava Slavoja: Giertl (46. E. Kolbas) – Kražel, Lazarus, Starosta (46. Pe. Šuľák), Lukáč (46. Vojtek), Ruskovský (46. Jacko), Gibilov (46. Lupčo), J. Kolbas (70. Gibilov), Ostapenko, Lorinčák (46. Kopín), Novák (46. Pa. Šuľák).

Najbližší prípravný zápas odohráme v stredu 4.júla, keď na domácom štadióne privítame treťoligistu zo Šarišských Michalian.

Autor: Jakub Polák