Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Séria pokračuje, ovládli sme aj derby

Takmer dva a pol mesiaca už uplynulo od prvého jarného kola III.ligy a my sme ešte stále neporazení. Nezmenil to ani podobne rozbehnutý Vranov, ktorý si z Trebišova neodniesol ani bod.

Viac ako séria bez prehry však vyráža dych štatistika inkasovaných gólov. Pre porovnanie: na jeseň sme v 16 zápasoch inkasovali 49 gólov, na jar v jedenástich zápasoch jeden gól! A to sa premieta aj v bodovom zisku, ktorý bol po jesennej časti chabých 8 bodov, zatiaľ čo od marca doteraz sme už nazberali 27 bodov, a to ostávajú ešte tri zápasy do konca. Momentálne si už užívame pokojný stred tabuľky na 9. mieste, pričom napríklad na piate miesto je strata len 4 body (po jeseni bola strata na piateho 17 bodov). Tempo v jarnom zbere bodov s nami držia len prvé tri tímy ligy. Veľmi dobre hrá v tomto období aj Vranov, čo chcel potvrdiť aj u nás. To sa mu nepodarilo, poďme si priblížiť prečo.

Bežala ešte len ôsma minúta zápasu, keď vranovská obrana na okamih zaspala, čo využil Dino Trajkovski na prihrávku pre Pavla Ruskovského, ktorý sa razom ocitol za chrbtom obrancov a smeroval sám na brankára. Obrancovia ho márne stíhali a nezabránili mu v zakončení po brankárovej ľavici, ktoré znamenalo skorý gól a vedenie Slavoja 1:0.

Po tomto momente prebrali iniciatívu hostia, ktorí hrozili najmä zo štandardných situácií, ktorým však naša pozorná defenzíva zabránila prerásť do výraznejších šancí. Vranov však potvrdzoval chýry o jeho dobrej forme a dával nám zabrať. Do polčasu sa však stav nezmenil a my sme držali najtesnejšie vedenie.

Druhý polčas sa niesol v znamení zvýšenej nervozity a z toho vyplývajúcej tvrdšej hry, ktorá bola odmeňovaná žltými kartami od rozhodcu. Aj napriek väčšej agresivite sa dostávali oba tímy do šancí. Jednu sľubnú zmaril Tomášovi Opielovi po peknej strele spoza šestnástky hosťujúci brankár Erik Makó, ktorý končekmi prstov vytlačil loptu na roh. Do šancí sa dostával aj Vranov. Najprv zahodili hostia šancu po centri, z ktorého však bolo len hlavičkové zakončenie mimo bránu. Neskôr na skórovanie nevyužili ani ideálnu pozíciu z priameho kopu, keď trafili len dobre postavený trebišovský múr. Naši hráči pridali aj druhý gól, bohužiaľ nebol uznaný pre faul na brankára a stav ostával nezmenený.

Jedným z hlavných momentov derby bolo striedanie zhruba 20 minút pred koncom, keď jedného skúseného strelca striedal druhý. Dole z ihriska išiel Pavol Ruskovský a na trávnik vybehol Martin Čižmár, ktorý sa vrátil po päť ročnom odmlčaní sa od súťažného futbalu. A rozhodne to nebolo len symbolické striedanie. Čimo, ako ho fanúšikovia poznajú, ukázal svoje prednosti, keď pekne prichystal sklepnutím šancu Edinovi Mujkovićovi, ktorý však prestrelil.

Ďalšie šance sa už nezrodili a tak o našom víťazstve rozhodol jediný gól z úvodu zápasu. Opäť sme neinkasovali, čo je už akými klišé, keďže gól sme v domácom zápase dostali naposledy 8. novembra minulého roka, kedy sa hralo posledné jesenné kolo. Odvtedy to je 6 zápasov s nulou v kolónke inkasovaných gólov doma. Celkovo ťaháme aj so zápasmi vonku sériu siedmich zápasov bez inkasovania gólu. Prvýkrát na jar, a zatiaľ naposledy, naša obrana povolila súperovi skórovať 2.apríla v zápase s Giraltovcami. Vyjadrené v minútach – séria trvá už 679 minút.

Slavoj Trebišov – MFK Vranov nad Topľou 1:0 (1:0)
Gól: 8. Ruskovský
Žlté karty: 37. Šuľák, 61. Olah – 63. Kokočák, 73. Abaturov

Slavoj Trebišov: Giertl – Šuľák, Capko, Osmanović, Dragula, Mujković, Trajkovski (52. Olah), Jacko, Opiela, Ruskovský (71. Čižmár), Kulich (85. Pačuta)

Náhradníci, ktorí nezasiahli do hry: Kolbas, Šimko, Lechman, Hirko

Vranov: Makó – Dobranský, Komár, Starosta, Veselovský, Turcovský, Abaturov (83. Hvozdík), Vasilko, Matej (74. Hreha), Kokočák, Čižmár (56. Kotľár)

Náhradníci, ktorí nezasiahli do hry: Grynyshyn, Zubko, Vaňo