Starší dorastenci doma suverénni, mladší opäť nevyhrali

Ďalšie kolo dorasteneckej II.futbalovej ligy sa odohralo počas dnešného sviatočného dňa. Domáci Slavoj v ňom privítal KAC Jednota Košice.

Mladším dorastencom sa doma nedarí

Z doterajších 3 zápasov nazberali 4 body, všetky však z ihrísk súperov. Dnes tak mali šancu po prvykrát bodovať aj doma. A už v 3.minúte sa po priamom kope Patrika Hrehu do vyloženej gólovej šance dostal Vladimír Rusnák, jeho hlavičkové zakončenie však skončilo nad bránou. Hostia pohrozili v 10.minúte, ale pozorný domáci brankár dobrým zákrokom zabránil gólu. Hneď vzápätí sa na opačnej strane ihriska ocitol zoči-voči hosťujucému brankárovi Kevin Košina, no trafil len padajúceho gólmana. V 16.minúte nás Košičania zatlačili, ale aj vďaka obetavej obrane sme odolali. Prišla 30.minúta a po priamom kope prízemnou strelou k ľavej žrdi sme inkasovali – 0:1. V 1.polčase sme mali možnosť sledovať vyrovnané stretnutie, naši hrozili najmä po štandardných situáciach, no paradoxne hostia po jednej takej príležitosti skórovali a do kabín sa tak išlo za stavu 0:1 z pohľadu domácich. Začiatok 2.polčasu patril Košičanom. V 47. a 49.minúte držal náš tím nad vodou skvele chytajúci brankár Bereš. V 54.minúte však bol bez šance po vlastnom góle kapitána Patrika Čerňáka – 0:2. V poslednej štvrťhodine hry sme vrhli všetky sily do útoku, väčšinou to však boli nakopávané lopty, ktoré hosťujúca obrana riešila bez problémov. Do konca zápasu sme už gól nevideli a tak naši mladší dorastenci prehrali aj druhé domáce stretnutie v tejto sezóne, tentokrát v pomere 0:2. Po 4 kolách im v tabuľke patrí 7.priečka.

Slavoj Trebišov U17 – KAC Jednota Košice U17 0:2 (0:1)

Zostava Slavoj Trebišov U17 : Bereš – Čerňák (C), André, Prosba, Rusnák, Kučma, Husár (61. Szabó), Hreha, Doboš (75. Tomáš), Horňák, Košina (61. Pavelka).

Starší dorastenci doma stopercentní

Na konte mali pred zápasom iba 3 body za domáce víťazstvo proti Spišskej Novej Vsi, naposledy vysoko prehrali v Košiciach a dnes proti ďalšiemu tímu z metropoly východu chceli uspieť. Už v 9.minúte potiahol akciu po ľavej strane Levický a centrovanú loptu dopravil do bránky Dominik Sočuvka – 1:0. Hostia si v 1.polčase vytvorili jedinú šancu a z tej dokázali skórovať. V 17.minúte sa strelou k ľavej tyčke presadil Brian Gašparik – 1:1. Diváci mali možnosť sledovať atraktívny futbal a v 31.minúte potešil domácich priaznivcov umiestnenou strelou k ľavej žrdi Valentín Tirpák – 2:1. Naši pokračovali vo vytváraní si množstva šancí a v 33.minúte po peknej individuálnej akcii Rolanda Himaľa sme mohli odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov, Trebišovčania sa však ponúkali a gólom to neskončilo. Domáci futbalisti v 1.polčase diktovali tempo hry, ovládali ihrisko a zaslúžene viedli 2:1. Ten istý obraz hry pokračoval aj v 2.polčase a tesne po zmene strán Michal Levický nedal hosťujucému brankárovi šancu – 3:1. Dobíjanie hosťujúcej bránky v 69.minúte ešte gól neprinieslo, ale prišla 74.minúta a po celý zápas aktivitou hýriaci Levický zaznamenal ďalší gól – 4:1. Naši sa z trojgólového vedenia netešili dlho. Z ojedinelej šance sa po teči domáceho hráča presadil Peter Pecha – 4:2. O minútu na to však svoje galapredstavenie v dnešnom zápase ukončil tretím gólom v súperovej sieti Michal Levický – 5:2. V 80.minúte sa ešte po strele Košičanov vyznamenal náš brankár Jakub Rugolský a viac sa už v tomto zápase nestalo. Po suverénnom výkone sme porazili KAC Jednota Košice 5:2 a s bilanciou 2 výhry – 2 prehry nám patrí stred druholigovej tabuľky.

Slavoj Trebišov U19 – KAC Jednota Košice U19 5:2 (2:1)

Zostava Slavoj Trebišov U19 : Rugolský – Belej, Sočuvka, Docs, Levický, Hadek, Vasiľ (C), Himaľ, Tirpák, Kotlár (85. Kohút), Bumbera.

Michal Levický

Najbližšie sa predstavíme opäť doma. V sobotu 2.septembra privítame Lokomotívu Košice. Stretnutia sa však odohrajú na futbalovom ihrisku v Úpore.