Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V prvom prípravnom zápase sme podľahli Michalovciam

V prvom z 12 prípravných zápasov si naši futbalisti zmerali sily s účastníkom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže MFK Zemplín Michalovce.

Išlo vôbec o prvý zápas, ktorý sa odohral na našej novej umelej tráve. Zemplínske derby začali lepšie hosťujúci futbalisti, ktorí mali od začiatku viac z hry a domácich nepúšťali do vážnejších gólových šancí. V 8.minúte sa po prvýkrát ocitol v sľubnej šanci Kolesár a jeho strela len tesne minula ľavú žrď Giertlovej bránky. V 16.minúte sa však už trebišovský rodák po peknej technickej strele dokázal presadiť a Zemplín viedol 1:0. Domáci pohrozili v 25.minúte, strele novej, no v Trebišove dobre známej posily Jána Nováka nechýbalo veľa. Po polhodine hry sme však prehrávali už 0:2, keď po rohovom kope sa lopta dostala ku Begalovi a ten strelou spoza šestnástky prekonal trebišovského brankára.

V druhom polčase došlo k výrazným zmenám na oboch stranách. A práve striedajúci hráči v rozmedzí 2 minút pridali ďalšie 2 góly na stranu Michaloviec. V 59.minúte skóroval Kurminowski a hneď vzápätí prešla Erikovi Kolbasovi lopta pomedzi prsty po strele z väčšej vzdialenosti od Falcka Peňu. Domáci priaznivci, ktorí v pracovný deň prišli na zápas v hojnom počte, sa predsa len dočkali aspoň jedného vytúženého gólu. V 65.minúte po vybehnutí hosťujúceho brankára sa lobom pekne presadila nová grécka akvizícia Romario Cekaj. V 75.minúte po priamom kope Jacka sa Starosta dostal k hlavičkovému zakončeniu, no nemieril presne. V závere zápasu ešte zoči-voči michalovskému hráčovi čaroval Erik Kolbas a stav sa už preto nezmenil.

1.PZ: Slavoj Trebišov – MFK Zemplín Michalovce 1:4 (0:2)

Góly: 65.Cekaj – 16.P.Kolesár, 30.Begala, 59.Kurminowski, 60.Falck Peňa

Zostava Slavoja: Giertl, Osmanovič, Starosta, Kražel, E.Lukáč,Kolbas, Mujkovič, Ruskovský, Rota, Cekaj, Novák

Do 2.polčasu zasiahli: E.Kolbas, Pe. Šuľák, Pa.Šuľák, Vojtek,Junior, Jacko, Patkanóci, Zollei.

Diváci:120

Najbližšie prípravné stretnutie odohráme už v sobotu 20.januára, keď od 10:00 privítame popredný štvrtoligový tím TJ Mladosť Kalša.