Z Opátskeho sme nakoniec odišli len s bodom

Pred samotným zápasom by sme zrejme bod za remízu z horúcej pôdy brali. Lenže ak si uvedomíme, že od troch bodov nás delilo pár minút, určitá nespokojnosť je na mieste.

Ak píšeme o horúcej pôde vo Vyšnom Opátskom, tak určite to nie je pritiahnuté za vlasy. Domáci hráči naposledy okúsili trpkosť ligovej prehry 6.septembra 2015(!) a ťahajú sériu 30 zápasov v lige bez prehry (vrátane nedeľňajšej remízy so Slavojom). Na domácom ihrisku prehrali naposledy 15.augusta 2015 s Krásnou a odvtedy zaznamenali v domácich ligových zápasoch 12 víťazstiev a 5 remíz.

Aj napriek tejto ohromnej sérii sa však domáci nepúšťali do bezhlavého útočenia a prvý polčas skončil nerozhodne 0:0. Druhý sa však zvrtol v poriadne ródeo. Zatiaľčo v prvom dejstve bol napomínaní až na jeho úplnom konci náš kapitán Jaroslav Capko, tak v druhom sa žltilo oveľa viac. Rozhodca Šoltés vytiahol 10 žltých kariet a keďže až dve z nich boli pre Emila Osmanovića, tak náš stopér sa porúčal v 77. minúte predčasne pod sprchy. To ale nebolo ani zďaleka všetko. Štyri minúty pred vylúčením nášho stopéra sme sa stihli ujať vedenia 1:0 po góle Matúša Lorinčáka a až po tomto momente sa schyľovalo ku ozajstnej divočine. Najprv sme boli svedkami spomínaného vylúčenia a už o osem minút na to sa domáci tešili z vyrovnania vďaka Radovanovi Bandžuchovi. V 90. minúte domáci siahali na tri body, lenže nariadený pokutový kop nepremenil skúsený a inak spoľahlivý strelec Róbert Zeher. Možno ho rozhodili aj protesty nášho trénera, ktorý bol vykázaný zo striedačky alebo rozzúrení fanúšikovia Slavoja, ktorí vnikli na protest na hraciu plochu. Po premárnenej penalte prišla ešte jedna šanca, ktorú ale obetavým zákrokom zlikvidoval Jakub Giertl, na čo však doplatil zranením, ktoré si vyžiadalo dokonca prevoz sanitkou. Vystriedal ho Erik Kolbas a zvyšné sekundy zápasu už zmenu skóre nepriniesli.

Po našej remíze s Opátskym sa do čela dostali Giraltovce, tie však majú odohraný jeden zápas navyše. Najblžší program Slavoja pozostáva zo zápasu 3.kola Slovnaft Cupu v Slovenských Ďarmotách v stredu 14.9. a v nedeľu privítame v domácom prostredí opäť už v lige Stropkov.

TJ FK Vyšné Opátske – Slavoj Trebišov 1:1 (0:0)
Góly:85. Bandžuch – 73. Lorinčák
Žlté karty: 53. Šemrák, 58. Ilinjo, 65. Seman – 45. Capko, 57 a 77. Osmanović, 63. Junior, 70. Kulich, 71. Giertl a 87. Kražel.
Červené karty: 77. Osmanović
Pred 500 divákmi rozhodoval Boris Šoltés.
Zostava Slavoja Trebišov : Giertl (90. Kolbas) – Kražel, Osmanović, Olah (53. Šuľák), Dragula, Capko, Opiela, Junior, Jacko, Kulich (90. Pačuta), Lorinčák (do hry nezasiahli: Šimko, Trajkovski, Čižmár a Vereb)