Z poháru sme vypadli, čas na plač nie je, čaká nás Stropkov

V stredu bolo na programe 3.kolo Slovnaft Cupu, ktoré mohlo byť bránou k vytúženému zápasu so súperom z najvyššej súťaže. Najprv však bolo potrebné prejsť cez súpera zo 4.ligy – FK Slovenské Ďarmoty.

Ako to však už býva v pohárových súťažiach, o prekvapenia na účet favoritov nie je núdza. A práve v treťom kole sme sa o tejto múdrosti presvedčili na vlastnej koži. Boli sme lepší, ale to nikdy neznamená záruku úspechu. Prvý gól sme inkasovali z pokutového kopu v 16. minúte, druhý prišiel v 84. minúte, keď už to bol z našej strany vabank. Konečný výsledok 0:2 z nášho pohľadu. Domáci doma pobili ďalšieho favorita – v druhom kole tu padol druholigista z Hanisky dokonca 0:4. Pokračujú tak v sérii neporaziteľnosti, keďže aj v ligovej súťaži majú bilanciu 5 víťazstiev a 1 remíza. Nám neostáva nič iné, len pogratulovať k postupu a popriať súperovi veľa šťastia v ďalšom kole.

My sa už musíme sústrediť na ďalšieho súpera, ktorým bude v 9.kole III.ligy Východ MŠK Tesla Stropkov. Stropkovčania v poslednom kole bodovali doma naplno proti Vranovu po víťazstve 1:0. Teraz ich čaká ďalší súper zo Zemplína, z Trebišova však pekné spomienky nemajú. V minulej sezóne nás síce najprv v (pre Slavoj) biednej jesennej časti zdolali doma 5:0, po radikálnych zmenách sme im však výprask vrátili aj s úrokmi a v domácom prostredí sme zvíťazili 6:0. O góly sa vtedy postarali Pavol Ruskovský, ktorý dal hetrik, Junior pridal dva góly a Edin Mujković pridal ešte jeden. V aktuálnej sezóne Stropkovčania inkasovali zatiaľ len 3-krát, takže ťažko očakávať podobný výsledok, ale vo víťazstvo, hoci len o gól, budeme určite veriť.

Pozor na zmenu! Aj kvôli účasti v pohári sa hrá tento domáci zápas v nedeľu, nie ako obyčajne v sobotu! Výkop je o 15:00, srdečne Vás pozývame!