Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Zdolali sme ambiciózny Poprad

Jedna tretina druhej celoštátnej futbalovej ligy je za nami. V prvú októbrovú nedeľu sa na našom ihrisku odohral súboj medzi Slavojom Trebišov a FK Poprad.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Trebišovu sa ako nováčikovi v druhej lige podarilo doposiaľ nazbierať v 9 zápasoch 9 bodov. Všetky body sme získali v domácom prostredí, keď v Trebišove dokázala zvíťaziť iba vedúca Lokomotíva Košice. Horšie to však bolo na súperových ihriskách, odkiaľ sme zatiaľ nebrali čo ani len bod a v 5 zápasoch sme strelili iba jediný gól.

Náš súper FK Poprad sa netají tými najvyššími ambíciami, čím je postup do najvyššej súťaže. V minulej sezóne sa dostal až do semifinále Slovnaft Cupu a v doterajšom priebehu 2.ligy získal solídnych 17 bodov. Pred týmto stretnutím okupoval 5.priečku a do Trebišova si prišiel po 3 body.

Od začiatku zápasu sa hral bojovný futbal, ktorý priniesol množstvo štandardných situácii. Naši si v úvodnej 10-minútovke vypracovali až 7 rohových kopov, no úvodný gól to neprinieslo. Prvú vážnejšiu šancu mal v 15.minúte Pavol Ruskovský, keď vystrelil spoza hráča k ľavej žrdi, hosťujúci brankár sa však prezentoval dobrým zákrokom. A práve hostia otvorili skóre v 22.minúte. Po vhadzovaní sa k lopte v šestnástke dostal Štefan Holiš a v páde skóroval – 0:1. V závere polčasu však udreli domáci. V 38.minúte po rohovom góle si Popradčania dali vlastný gól a bolo vyrovnané – 1:1. V 45.minúte sa po priamom kope Slavoja presadil hlavičkovým zakončením Martin Kolesár a domáci priaznivci boli vo vytržení – 2:1.

Na začiatku druhého polčasu sa Popradčania pokúšali ukázať svoju kvalitu, dostali sa do mierneho tlaku, avšak gól im to neprinieslo. V 55.minúte trafil Vladimír Kukoľ iba brvno Giertlovej bránky. Hostia hrali tvrdo, dopúšťali sa množstva faulov a v 75.minúte videl žltú kartu Dávid Gallovič. Reakciu k asistentovi rozhodcu si neodpustil Slavomír Kica a hlavný arbiter mu za nešportové správanie udelil červenú kartu. Hneď vzápätí sa krásne presadil Peter Kolesár, obstrelil hosťujúceho brankára a Slavoj vyhrával nad favoritom už rozdielom dvoch gólov – 3:1. V nadstavenom čase sa ešte oslabeným hosťom podarilo skorigovať zásluhou Štefana Holiša na konečných 3:2. Domáci počas celého zápasu príkladne bojovali a odmenou im boli nesmierne dôležité 3 body. Opäť sa potvrdilo, že v Trebišove sa tak ľahko nevyhráva.

Pozápasové vyjadrenie domáceho trénera Vladimíra Rusnáka : „Chlapcom chcem poďakovať za oduševnený a bojovný výkon. Vedeli sme, že súper má dobré mužstvo a tieto chýry aj potvrdil. Hnala nás tribúna, diváci chodia v hojnom počte, za čo sa im chcem poďakovať. Nebol to ľahký zápas, som rád, že sa nám ho podarilo otočiť.“

Slavoj Trebišov – FK Poprad 3:2 (2:1)

G : 38. Medak (vlastný), 45. M. Kolesár a 77. P. Kolesár.
Diváci : 625 – návšteva kola
Zostava Slavoj Trebišov : Giertl – Kražel, Pe. Šuľák, P. Kolesár (87. Mujković), J. Kolbas (C), Junior (90. Vojtek), M. Kolesár, Bellás (83. Kushta), Ruskovský, Vajs, Bednár.

Najbližšie nás čakajú 2 zápasy u súpera. V sobotu 7.októbra si zmeriame sily s Interom Bratislava a v nedeľu 15.októbra nás preverí rezerva Podbrezovej.