Zo Zvolena bez bodov

Posledný septembrový víkend patril 9.kolu II.celoslovenskej futbalovej ligy. Trebišovský Slavoj si v ňom na súperovom ihrisku zmeral sily s Lokomotívou Zvolen.

Trebišovu pred týmto kolom patrilo priebežné 11.miesto za tri domáce výhry, keď naposledy v dôležitom zápase zdolali Spišskú Novú Ves 2:1. Náš súper MFK Lokomotíva Zvolen bol na tom iba o čosi lepšie. V doterajšom priebehu nazbieral 11 bodov a patrila mu 9.priečka. Slavoju sa však ešte vonku nepodarilo bodovať, v 4 kolách strelil iba 1 gól a preto bol favoritom zápasu domáci tím.

Od úvodných minút stretnutia boli Zvolenčania aktívnejší. Presadiť sa však tak skoro nedokázali, až pokiaľ neprišla 27.minúta a obetavý pád domáceho hráča v našej šestnástke. Hlavný arbiter nezaváhal a nariadil pokutový kop. Ten bezpečnou strelou k pravej tyči premenil Martin Jackuliak a Lokomotíva sa dostala do vedenia. Po inkasovanom góle sa však naši osmelili a vypracovali si hneď niekoľko gólových príležitostí. Domáci gólman si so všetkými poradil a trebišovskí futbalisti tak išli do kabín s najtesnejším rozdielom 0:1.

Snaha o vyrovnanie výsledku bola pochovaná už hneď na začiatku 2.polčasu. V 47.minúte sa po nedôraze našej obrany presadil Tomáš Mikinič a poslal domácich do dvojgólového vedenia. Od tohto momentu opäť hostia zabrali, ale vytúžený gól to stále neprinieslo. V 64.minúte si pridržal pred pokutovým územím domáceho hráča Volodymyr Starosta a následne videl červenú kartu. V 73.minúte prekonal nášho brankára po druhýkrát v zápase Martin Jackuliak a domáci viedli už 3:0. V závere ešte Junior trafil tyč, ale lopta po odraze skončila tesne pred bránkovou čiarou. Počas celého zápasu sme vystrelili do priestoru brány až sedemkrát, ale doplatili sme na nepremieňanie gólových šancí. Aj preto ani v piatom zápase na súperovom ihrisku sme nedokázali bodovať.

9.Kolo : MFK Lokomotíva Zvolen – Slavoj Trebišov 3:0 (1:0)
ŽK : 89. Jacko.
ČK : 63. Starosta.
Diváci : 303
Zostava Slavoj Trebišov : Giertl – Kražel, Pe. Šuľák (C), Mujković, P. Kolesár, J. Kolbas (C) (87. Bellás), Junior, Starosta, Ruskovský (81. Jacko), Vajs, Kushta (66. Lukáč).

Najbližšie sa predstavíme na domácom štadióne, keď privítame atraktívneho súpera FK Poprad. Aj vďaka Vám sme doma silnejší, tak vidíme sa 1.októbra od 15:30.