Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Každý maká na tréningu na 110%

Už takmer mesiac je druhá liga prerušená a nik nevie, kedy dôjde k jej obnoveniu. O aktuálnej situácii a doterajšom priebehu súťaže sme sa rozprávali s Dávidom Špakom.

Začnime aktuálnou situáciou. Na Slovensku momentálne beží iba 5 profesionálnych športových líg a napriek tomu, že aj 2.liga patrí medzi profesionálne súťaže, tak tá nepokračuje. Ako to vnímaš?

Tak určite to nie je nič príjemné. Všetci by sme chceli spoločne trénovať, pretože aj napriek tomu, že trénujeme individuálne, to nie je ono. Áno aj 2.liga je profesionálna, ale takéto sú nariadenia a my ich musíme tolerovať a dúfať, že čoskoro sa dá všetko do normálu.

Pred zákazom vychádzania tu bola možnosť trénovať v menších skupinkách. Využili ste ju či preferovali sa iba individuálne tréningy? Ako je to momentálne?

Najprv sme trénovali individuálne, no potom sme trénovali aj v skupinkách, kým bola táto možnosť. Jedna skupina bola v posilňovni, druhá na ihrisku a tretia trénovala doma individuálne. Keďže bol teraz tento lockdown, tak opäť trénujeme iba individuálne.

V médiách sa objavila správa o možnom dohratí jesennej časti II.ligy v zime na umelých trávnikoch. Bol by si za?

Určite by sme boli všetci za dohratie jesennej časti hocijako a hocikde. Do konca jesennej časti ostávajú 3 zápasy a to sa dá zvládnuť aj za jeden týždeň.

Prejdime k doterajším výkonom a výsledkom nášho mužstva. Po 11 zápasoch máme na konte 15 bodov za 4 výhry a 3 remízy. Prevláda spokojnosť s doterajším účinkovaním?

Povedzme si rovno. Myslím si, že na začiatku sezóny nikto nečakal také výsledky, aké sme doteraz uhrali. Až na zápas v Banskej Bystrici, ktorý sme prehrali vysoko 6:1 a posledný zápas, v ktorom sme doma podľahli Petržalke, musíme byť spokojní. Sme mladé, behavé mužstvo, ktoré nemá až toľko skúsenosti. Čiže spokojnosť určite je, ale musíme trénovať na 110% ako doteraz a neuspokojiť sa s doterajšími výsledkami.

Ako si už spomenul, do sezóny sme vstúpili s výrazne omladeným kádrom, napriek tomu nám momentálne patrí 8.miesto. Čo patrí medzi najsilnejšie zbrane nášho kolektívu?

Myslím si, že v prvom rade je to dobrá partia a keď je dobrá partia, tak sa aj lepšie trénuje. Ako som už spomínal, každý maká na tréningu na 110% a keď v tom budeme pokračovať, tak máme šancu niečo uhrať. Dávali sme góly hlavne zo štandardných situácií, ale taktiež z pekných kolektívnych či individuálnych akcií, na ktoré nás pripravovali obaja tréneri.

Aj tebe sa už podarilo zapísať sa do listiny strelcov, v zápase so Šamorínom išlo dokonca o víťazný gól. Ako by si opísal tento moment?

Bolo to tiež zo štandardnej situácie, keď ma perfektne našiel Patrik Chovan. Kopol mi to dá sa povedať priamo na hlavu a ja som to už len uložil do brány. Som rád, že som sa aj ja zapísal do listiny strelcov a že dôležité 3 body ostali doma.

Hlavne na domácom ihrisku sme boli nesmierne silní, veď jediná porážka prišla až v poslednom zápase s Petržalkou. V 4 dueloch sme dovtedy inkasovali iba raz, no Petržalka u nás skórovala až štyrikrát. Ako by si zhodnotil toto stretnutie?

Áno, doma sme prehrali iba raz a to posledný zápas s Petržalkou. Robili sme veľa chýb či už vzadu alebo aj vpredu. Dvakrát sme strelili kontaktný gól, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo. Škoda toho zápasu, pretože tabuľka je vyrovnaná a každý bod sa počíta.

Pre teba je toto tretia druholigová sezóna v Trebišove. Aké je tunajšie prostredie? Ako sa ti tu páči?

V predošlých dvoch sezónach som tu bol na hosťovaní z Michaloviec, teraz to už je na prestup. Máme tu dobré zázemie, vedenie pracuje na 100%, aby nám vytvorilo profesionálne podmienky. Každý mesiac pribúda niečo nové, zrekonštruovali sa tribúny, skrášľuje sa štadión.

Čo by si na záver odkázal trebišovským fanúšikom?

Naši fanúšikovia sú skvelí. Na každom domácom zápase ich bolo počuť a sú našim dvanástym hráčom na ihrisku. Možno aj to nám chýbalo v poslednom zápase s Petržalkou, kde fanúšikovia byť nemohli. Všetci veríme, že život sa dá do normálu a fanúšikovia sa vrátia späť na tribúny, pretože ich veľmi potrebujeme.

Pridať komentár