Odštartovali sme hladkým víťazstvom nad Svidníkom

Po sérii prípravných zápasov bol dnes na programe prvý jarný súťažný duel. Slavoj prešiel počas prípravy viacerými zmenami. Najväčšou bola výmena trénerov. Kormidla sa ujal skúsený Jozef Škrlík. Do zostavy pribudli traja noví hráči.

Začalo sa zhurta

Aj keď išlo o prvý jarný zápas, na ihrisku to nebolo cítiť. Slavoj sa do svojho súpera schuti zahryzol už od úvodných minút s jasným cieľom, skórovať. Už po dvoch minútach hry preveril rukavice hosťujúceho gólmana Vincléra, ktorý futbalovo vyrastal práve v Trebišove, Jacko.

Divácka kulisa zložená z približne 400 divákov hnala domácich za úvodným gólom a netrvalo jej to vôbec dlho. Už v 17. minúte otvoril skóre Matúš Lorinčák. Pre toho bol úvodný gól do siete Svidníka vykúpením, veď v príprave sa strelecky trápil a nepodarilo sa mu počas nej ani raz skórovať. Góly si však evidentne odkladal na dnešok.

Polčasový hat-trick

Po prvom góle bol Matúš Lorinčák nezastaviteľný. Vincléra prekonal aj v 32. a aj v 41. minúte. Vážení, hat-trick za jeden polčas! Do kabín sme tak šli za pohodlného stavu 3:0 a Svidník nevyzeral na to, že niečo dokáže v druhom polčase zmeniť.

Kto by čakal, že zápas sa vďaka pohodlnému náskoku bude v druhej polovici iba dohrávať, bol na omyle. Ofenzívny koncert domácich pokračoval. V 53. minúte sa pekným lobom presadila nová posila Hector Tubonemi a splatil tak trénerovu dôveru tým najlepším možným spôsobom.

Hostia pôsobili na začiatku druhého polčasu nekoncentrovane, čo prakticky vzápätí využil Matúš Lorinčák a v 55. minúte pečatil svojim štvrtým gólom na 5:0.

Júnior mohol dať tri góly

V 68. minúte debutujúceho Tubonemiho striedal ďalší legionár, Lopéz da Silva Júnior. Ten sa v zápase nestratil, dostal sa hneď do troch gólových šancí, ani jednu z nich však nedokázal zúžitkovať…

Celý tím predviedol kompaktný výkon a súpera prakticky počas celého zápasu k ničomu vážnejšiemu nepustil. Skvelým spôsobom sa uviedol Adam Patkanóci, ktorý z pozície pravého obrancu neustále v spolupráci s Pavlom Ruskovským zamestnával obranu hostí.

Ruskovský sa tesne pred koncom zápasu rútil na bránu súpera  a obranca hostí ho potiahol za dres. Nasledoval pád v šestnástke, no píšťalka rozhodcu, ktorý nemusel počas celého zápasu udeliť ani jednu žltú kartu, ostala nemá.

Stav tak ostal nezmenený, Slavoj zvládol štart na výbornú a vyhral 5:0.

FK Slavoj Trebišov 5:0 1. FK Svidník