Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom: FK Krásna – Slavoj Trebišov

Posledné kolo tretej ligy je pred nami a my si priblížime zápas medzi tímami, pre ktoré to bola veľmi špeciálna a netypická sezóna. Špeciálna z rôznych dôvodov, ale pre obe mužstvá a ich fanúšikov to boli mesiace, o ktorých budú ešte dlho rozprávať.

Krásna si vybojovala historický postup do druhej najvyššej súťaže a veľkosť tohto úspechu ešte umocňuje fakt, že sa jej to podarilo z pozície nováčika. Pod názvom FK Krásna existuje klub iba od minulého leta. Zo štvrtej ligy vtedy postupovala FK Šaca, ktorá ale našla azyl a vhodné podmienky v Krásnej nad Hornádom, takže logicky prišlo aj k premenovaniu klubu. Nováčik vstúpil do ročníka s cieľom dlhodobejšie sa etablovať medzi regionálnou elitou, ktorú predstavuje tretia liga. Došlo k obmene kádra a na jej konci bolo aspoň podľa mien jasné, že tento tím sa bude pohybovať niekde v prvej päťke. Napríklad Róbert Zeher, kapitán a kanonier v jednej osobe nie je len tak hocijaký hráč, veď má za sebou vyše sto odohraných zápasov v najvyššej českej lige vo farbách Baníka Ostrava a pôsobil aj na ďalších zaujímavých adresách napr. Slovácko, Jablonec, Tatran Prešov atď. Ak si myslíte, že s už istým postupom vo vrecku, by tu bola možnosť, že tento strelec proti nám nenastúpi, dovolili by sme si nesúhlasiť, a to z dvoch veľmi prostých dôvodov. Ako kapitán bude preberať trofej za triumf v súťaži a navyše, Zeher má na konte aktuálne 22 gólov a jeho jediný vážny konkurent v boji o titul kráľa strelcov Mojmír Trebuňák z Vyšného Opátskeho zaostáva len o jeden gól. Dá sa teda očakávať, že po kolektívnom úspechu v podobe postupu bude chcieť skúsený útočník zabojovať a uhájiť si aj prvenstvo v poradí strelcov. Jeho súper Trebuňák v minulom kole nenastúpil, pretože bol povolaný na zápas svojho materského FC VSS Košice, ale keďže Vyšné Opátske pôsobí ako rezerva tohto tímu, tak Trebuňák sa môže ešte vrátiť a zabojovať o individuálne ocenenie. V duchu súboja o „zlatú kopačku“ sa zrejme bude niesť celá hra FK Krásna a dá sa očakávať, že všetky akcie budú mieriť na Zehera, ktorý ich bude zakončovať.

Turbulentnú sezónu má za sebou aj náš klub. Po nezhodách odišlo pred sezónou veľké množstvo hráčov a Slavoj začal sezónu s kádrom, ktorý tvorili z veľkej časti priemerní legionári a neskúsení dorastenci. Niet sa preto čo čudovať, že na jeseň Slavoj pôsobil ako fackovací panák, ktorý pozbieral v 16 zápasoch len 8 bodov a topil sa v zostupových vodách. V športe sme ale okrem tragédií aj svedkami úžasných obratov a neuveriteľných príbehov. Jeden taký v zime začal písať aj náš klub. Prišlo nové vedenie, s ním aj nový tréner a vytvoril sa nový hráčsky káder, ktorý je hodný toho reprezentovať meno Slavoja Trebišov. Aj napriek tomu sme mali pred začiatkom jarnej časti obavy, či sa chlapci dokážu za tak krátku dobu zohrať a zabojovať o záchranu. Lenže to čo v nasledujúcich mesiacoch prišlo nejde označiť inak ako senzácia. 13 zápasov, 10 výhier, 3 remízy, 0 prehier pri skóre 28:3 znamená 33 jarných bodov. S tým sa môže rovnať len Vyšné Opátske, ktoré má totožnú bilanciu, ale horšie skóre. Čo bolo však úplne šialené, tak to bola herná dominancia Slavoja v každom zápase. Úprimne, jediná výrazne slabšia chvíľka prišla nedávno v Prešove, keď sme po polčase prehrávali 0:2. Lenže naši hráči z tohto zápasu urobili úplnú deklaráciu toho ako sa Slavoj zmenil a skóre otočili na 4:2. Minulý týždeň prišiel do Trebišova štvrtý Stropkov a čakali sme vyrovnaný zápas. A aj bol, prvých 15 minút. Potom prišla úplná demolácia hostí a víťazstvo Slavoja 6:0. Od marca s nami prehrali aj druhé Lipany alebo rozbehnutý Vranov a herne lepší sme boli aj proti nadupanému Vyšnému Opátskemu. Posledné kolo nás zavedie na ihrisko najlepšieho tímu ligy, ale máme dôvod sa obávať? Nemyslíme si to. Motivácia udržať si šnúru neporaziteľnosti bude určite silná a veríme, že bude pokračovať čo najdlhšie aj v budúcej sezóne.

30.kolo III.ligy Východ

Kedy: 10.júna 2016 o 17:00 

Kde: GOLIANOVA 27, KOŠICE 

Rozhodcovia: Boris Šoltés (hlavný), Milan Rumančík (1.asistent), Peter Kočiš (2.asistent)

pred 30

Tabuľka pred posledným kolom.

Pridať komentár