Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom: Slavoj Trebišov – MŠK Tesla Stropkov

Slavoj čaká posledný domáci zápas tejto sezóny a my veríme, že sa prídete hlavne za jarnú časť chlapcom poďakovať v hojnom počte. K atraktivite zápasu určite prispejú aj hostia, ktorí sú štvrtí, ale aby tomu tak bolo aj na konci súťaže, tak o to musia ešte zabojovať. Poďme si ich v krátkosti predstaviť.

stropkovSedem víťazstiev v rade a celkovo 12 zápasov bez prehry. Séria, ktorú ťahá Slavoj od prvého jarného kola je neuveriteľná a v porovnaní s jesennou časťou je jediným spojítkom názov klubu, inak je všetko totálne odlišné. Počas tejto série sme získali 30 bodov a z beznádejne posledného miesta sme sa vyhupli do pozícií odkiaľ ešte môžeme reálne atakovať umiestnenie v prvej päťke. Zaujímavá je aj štatistika udržaných čistých kont, respektíve inkasovaných gólov. Lopta prešla za chrbát Jakuba Giertla len trikrát – raz v Giraltovciach a dvakrát minulý týždeň proti Prešovu B. Práve v poslednom zápase sa ukázala chuť a energia našich hráčov bojovať o víťazstvo za akéhokoľvek stavu. V pozícii mužstva, ktoré prehráva a doháňa náskok súpera sme Slavoj v poslednom čase nevídali vôbec. V Prešove sme prehrávali dokonca 0:2 a ešte 13 minút pred koncom 1:2. Vtedy však prišiel uragán v podobe troch gólov a na konci zápasu sme sa tešili z ďalších troch bodov po víťazstve 4:2.

Čo sa týka Stropkova, jeho vedenie bude zrejme s umiestnením na konci ligy spokojné. V minulej a aj predminulej sezóne skončila Tesla zhodne na desiatom mieste. Dnes, dve kolá do konca je na štvrtom mieste, odkiaľ sa už vyššie určite neposunie, ale práve v zápase proti nám si ho môže poistiť a odohnať Vranov, ktorý má o bod menej, ale o zápas viac. Pre definitívu by však musel Stropkov u nás vyhrať, čo dúfame naši chlapci nedovolia. Mierne v náš prospech hovorí aj fakt, že Stropkov má kolísavú formu bez väčších sérií víťazstiev alebo prehier. To však značí aj istú nevyspytateľnosť. Tá bola úplne jasne ukázaná v posledných dvoch zápasoch. Pred dvoma týždňami dokázal Stropkov obrať o všetky body lídra tabuľky Krásnu, dokonca na jej ihrisku. V minulom kole však hostil Bardejovskú Novú Ves a doma proti nej nezískal ani bod. Dúfajme, že minulo týždňový trend si Stropkov udrží a my budeme môcť konštatovať, že naša nevídaná séria pokračuje.

Štatistiky:

Posledných 5 zápasov v lige:

  • Slavoj: 4:2 Prešov B (V),1:0 Vranov (D), 2:0 Futura (V),2:0 Plavnica (D), 3:0 Pušovce (V)

    5-0-0   12:2   15 bodov

  • Stropkov: 0:1 Bard. Nová Ves (D), 2:1 FK Krásna (V), 1:1 Lipany (V), 1:0 Prešov B (D), 0:3 Vranov (V)

2-1-2   4:6   7 bodov

Posledný vzájomný zápas: 

25.10.2015   Stropkov   Trebišov   5:0

Tabuľky jarnej časti:

Tabulka jari pred 29

Tabuľka III.ligy Východ:

pred 29

Ostatné zápasy 29.kola:

29 kolo

Pridať komentár