Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Prehra o tri góly s Loky

Zápas s Loky, ktorý sa mal hrať v Trebišove, ale z dôvodu rekonštrukcie futbalového štadióna sa napokon u nás zápas nehral. Najskôr sa mal odohrať v Družstevnej pri Hornáde, napokon však hráči nastúpili v obci Sokoľ, kde hráva domáce zápasy béčko Loky.

Príprava je pre nás príznačná zmenami v kádri. Hráči sa spoznávajú a pred štartom novej sezóny si na seba zvykajú Výsledky nie sú najlepšie, no všetci na Slavoji veríme, že sa to s pribúdajúcimi zápasmi zlepší.

Skóre zápasu otvoril nečakane v 15. minúte Maník, ktorý je v Trebišove na skúške z FK Haniska. Krásne trafil loptu z pravej strany do ľavého horného rohu a brankárovi domácich nedal žiadnu šancu. Viedli sme 1:0 a na naše kopačky prišla pohoda. Nikto však netušil, že je to posledný gólový moment z našej strany.

V 25.minúte nás podržala brankárska jednotka Jakub Giertl. Krásnym zákrokom zneškodnil strelu súpera a chytil jasný gól, keď sa krásnou robinzonádou hodil na pravú stranu brány.

Už o desať minút však bolo 1:1. Lokomotíva nám uštedrila lekciu z efektivity. Po sérii krátkych prihrávok a vyšachovaní našej obrany prízemnou strelou vyrovnali na 1:1. Veľkú smolu mal tesne pred koncom prvého polčasu náš ostrieľaný matador Ruskovský, ktorého v ceste za gólom zastavila zdvihnutá zástavka postranného rozhodcu.

O minútu na to sme inkasovali doslova z ničoho nič. Po autovom vhadzovaní Lokomotívy pred našu 16-tku krásnou prízemnou strelou pomedzi našich dvoch hráčov nedali Giertlovi domáci žiadnu šancu. 2:1 a zároveň aj koniec prvého polčasu.

Dianie v druhom polčase

Mohli sme vyrovnať, keby prudká strela Iefremova, ktorá domácemu brankárovi vypadla z rúk, neskončila tesne pred čiarou. Žiaľ, nevedeli sme sa presadiť. Narozdiel od Lokomotívy, ktorá zahrávala v 61. minúte priamy kop z približne 20 metrov a zúžitkovala ho na gól znamenajúci vedenie 3:1.

Nepresadili sme sa ani po ďalšej Iefremovej šanci, ktorý po centri rýchleho Patkanóciho z pravej strany tesne minul bránu. Za nevyužité šance sme však zaplatili vysokú daň. Už o minútu neskôr, v 73. minúte opäť úradovala Lokomotíva. Vyšachovali našu obranu a zvýšili náskok na 4:1.


4. PZ : FC Lokomotíva Košice – Slavoj Trebišov 4:1 (2:1)
G : 15. Maník.
Zostava Slavoj Trebišov: Giertl (46. Kolbas) – Patkanóci (84. Pačuta), Šuľák, Starosta, Kražel, Vajs (59. Shpak), Opiela (25. Iefremov), Vojtek, Ruskovský (46. Jacko), Junior, Maník (67. Tubonemi).


Najbližší domáci zápas odohráme v sobotu, 15. 7. a môžeme potešiť našich fanúšikov.

V prípade priaznivého počasia sa odohrá na hlavnom ihrisku Slavoja. Ak by nám počasie nevyšlo, tak budeme hrať v neďalekých Vojčiciach. O 18:00 nastúpime na zápas proti maďarskému Kisvárda FC.

Tomuto klubu v minulej sezóne ušiel o chlp postup do najvyššej maďarskej súťaže. Bojovali do posledného kola a napokon skončili na krásnom 3.mieste.

Pridať komentár