Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Prehra s Liptovským Mikulášom

V 5.kole II.najvyššej futbalovej súťaže sa naši futbalisti iba po druhýkrát predstavili na vlastnom ihrisku a v Trebišove sme privítali v dobrej forme hrajúci MFK Tatran Liptovský Mikuláš.
Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Od úvodu stretnutia boli Liptáci lepším a dominantnejším tímom na ihrisku. Už v 8.minúte išli do vedenia po strele Ľuboslava Lauru do horného pravého rohu, pri ktorej bol náš brankár Pella bezmocný. Naši sa ani po inkasovanom góle neprebudili a hostia naďalej pokračovali vo svojej hre. Vypracovávali si jednu gólovú šancu za druhou a nebyť nášho gólmana, rozdiel v skóre by už bol omnoho vyšší. V 24.minúte však predsa len prišiel druhý gól hostí, po nedôraze našej obrany skóroval Adrián Kačerík. V prvom polčase to bol z našej strany bezzubý výkon bez čo i len jedinej strely do priestoru súperovej brány.

V druhom polčase sa náš herný prejav zlepšil, no aj napriek tomu sme sa do gólových šancí nedostávali. Hostia kontrolovali výsledok zápasu a v 64.minúte sa im podarilo pridať tretí gól, keď sa strelou od ľavej žrde presadil kapitán Dragan Andrić. Naši futbalisti až v 85.minúte zaznamenali prvú strelu na liptovskú bránu zásluhou Dávida Špaka, ktorú hosťujúci brankár vyrazil na roh. Viac sa už v tomto stretnutí neudialo a Liptovský Mikuláš zaslúžene zvíťazil rozdielom triedy.

Slavoj Trebišov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2)
Góly: 8.Laura, 24.Kačerík, 64.Andrić
Zostava Slavoja: Pella – Vojtovič, Kražel, Pe. Šuľák (38. Ruskovský), Lazarus, Pa. Šuľák (46.Vajs), J. Kolbas (C), Junior, M. Kolesár, P. Kolesár (72. Špak), Novák.

Najbližší zápas odohráme v piatok 24.augusta o 16:30 na štadióne Partizána Bardejov.