Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Preview: V Šamoríne s túžbou zlomiť negatívnu sériu

Našich futbalistov čaká už v nedeľu dopoludnia šesťbodový zápas na pôde Šamorína. Oba celky sa v druholigovej tabuľke nachádzajú bok po boku a v Pomlé sa tak bude bojovať o dôležité body.

Výsledky nášho mužstva sú v doterajšom priebehu súťaže ako na hojdačke. Skvelý vstup do sezóny vystriedala nevydarená pasáž a momentálne ťaháme šnúru 5 prehratých zápasov v rade. Na jednej strane treba podotknúť, že sme v nich čelili tímom najvyššej kvalitatívnej úrovne, no na druhej strane sme z nich mohli vyťažiť určite viac. Za posledným obdobím sa obzrel kapitán nášho mužstva Tomáš Ilinjo: „Určite z toho nie sme nadšení, keďže 5 prehier za sebou je samozrejme veľa vzhľadom na ten vydarený začiatok, ktorý sme mali. Nemyslím si však, že sme v tých zápasoch boli horším tímom a ukázali sme, že futbal hrať vieme. Stále sme si vypracovali dostatok gólových šancí a keby sme ich premenili, vyzeralo by to určite inak. Na keby sa však nehrá a tak sa posnažíme to čo najskôr zlomiť.” Príčiny neúspechu vidí najmä v našej nízkej efektivite. „Najväčším kameňom úrazu je určite nepremieňanie šancí, keďže stále ich máme minimálne dve, tri a v poslednom zápase proti Košiciam dokonca ešte viac a taktiež doplácame na to, že dostávame príliš lacné góly.”

Naším najbližším súperom bude mužstvo Šamorína, ktoré doposiaľ určite zaostáva za očakávaniami a momentálne okupuje až 11.miesto s 13 získanými bodmi. Klub zo Žitného ostrova je v tejto sezóne farmou fortunaligovej Dunajskej Stredy, no ani to im zatiaľ nepomáha k dosahovaniu lepších výsledkov. Šamorínčania však na domácom trávniku vedia byť nebezpeční, o čom svedčí ich ligové víťazstvo nad Košicami či výhra nad Sereďou v Slovnaft Cupe. V zápasoch Šamorína padá podstatne viac gólov ako  v tých našich a ich ofenzíva s 20 strelenými gólmi patrí k najlepším v súťaži. Najlepšími strelcami ŠTK sú Lukáš Leginus, Peter Nagy a Ondrej Vrábeľ, všetci traja zaznamenali po 4 presné zásahy. Pozor si však určite budeme musieť dať aj na domácich legionárov Baeza či Boatenga. Je vysoko pravdepodobné, že v zostave Šamorína sa objavia aj viacerí hráči Dunajskej Stredy, no bez ohľadu na to sa musíme sústrediť na náš predvedený výkon.

„Šamorín má len o bod menej ako my, takže očakávam, že budú šľapať naplno a pôjdu nekompromisne za víťazstvom. Bude to určite náročný zápas, ale verím, že to už konečne zlomíme a zabodujeme”, povedal pred nedeľňajším duelom náš kapitán. Zápas 13.kola druhej ligy sa začína už o 10:30 a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie pán Tomáš Kolofík. Na čiarach mu bude asistovať Juraj Halíček spoločne s Lukášom Lauerom.

Stretnutie si môžete pozrieť naživo na nasledujúcom linku: https://www.nike.sk/niketv

Držte nám palce!

Pridať komentár