Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Príprava odštartovaná suverénnym víťazstvom

V sobotu predpoludním sme v prvom prípravnom zápasom pred štartom novej sezóny 2.ligy privítali na vlastnom trávniku ŠK Odeva Lipany.

Fotka Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Do zápasu s naším nedávnym konkurentom o záchranu v 2.lige sme nastúpili s niekoľkými novými tvárami. V bráne sa predstavil Ukrajinec Dmytro Prysiazhniuk, naposledy pôsobiaci v treťoligovom Stropkove, ktorého po prvom polčase vystriedal Martin Leško. Najväčšie zastúpenie v našej zostave mala košická Lokomotíva, odkiaľ k nám na skúšku prišla hneď pätica hráčov: Róbert Cicman, Tomáš Ilinjo, Ladislav Hirjak, Róbert Jano a Radoslav Červený. Defenzívne rady vystužil Ľubomír Korijkov z Partizána Bardejov, mladícku dravosť reprezentovali Vranovčan Branislav Ihnát, Francúz Masire Konate, mládežnícky reprezentant Dunajskej Stredy Kevin Zsigmond a náš odchovanec Jakub Vodilka, ktorý naposledy pôsobil v Podbrezovej.

Od úvodu stretnutia sme mali možnosť sledovať dominanciu nášho celku. Aktívne poňatie hry s vysokým napádaním robilo hosťom veľké problémy, ktorí počas celého prvého polčasu ani raz neohrozili bránu Slavoja. Naši futbalisti sa v 15.minúte radovali z prvého presného zásahu, keď pozorný Ján Novák dorazil loptu do lipianskej brány – 1:0. Tesne pred koncom prvého polčasu sme udreli po druhýkrát. Po priamom kope a následnej skrumáži v šestnástke skóroval Jaroslav Kolbas – 2:0. Hra sa nezmenila ani v druhom polčase a naďalej sme pokračovali v nastolenom trende. Už v 55.minúte sa po peknej kombinácii Zajaca s Hirjakom presadil druhý menovaný – 3:0. Najkrajší gól zápasu padol v 68.minúte, keď sa parádnym volejom prezentoval Patrik Zajac a hosťujúci brankár bol bez šance – 4:0.

Slavoj Trebišov – ŠK Odeva Lipany 4:0 (2:0)
Góly: 15. Novák, 40. J. Kolbas, 55. Hirjak a 68. Zajac
Zostava Slavoj Trebišov: Prysiazhniuk (46. Leško) – Kražel, Korijkov, Cicman (60. Ihnát), Hirjak, Novák (46. Zajac), J. Kolbas (69. Červený), Ilinjo, Barbosa (46. Konate), Zsigmond, Jano (46. Vodilka)

Najbližší prípravný zápas odohráme v sobotu 6.júla o 10:00 v Stropkove.

Pridať komentár