Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pušovciam sme nadelili 9 gólov!

Futbalisti FK Slavoj Trebišov včera nastúpili na zápas 5. kola III. ligy Východ proti Pušovciam, ktoré sa od začiatku tejto sezóny trápia a do zápasu s Trebišovom nestrelili ani gól. Naopak, inkasovali ich 25.

Od začiatku zápasu sme mali tlak

Naši futbalisti nastúpili v porovnaní so zápasom s Prešovom v pozmenenej zostave. Šancu od začiatku zápasu dostala brankárska dvojka, Kolbas a Boris Vereb, ktorý prišiel pred sezónou z dorastu. V útoku nenastúpili Lorinčák a Ruskovský, ale Martin Čižmár.

Celý zápas sa odohral prakticky iba na jednej polovici ihriska. Od začiatku zápasu sme hostí z Pušoviec dostali pod tlak a pred ich bránkou sa rodila jedna gólová šanca za druhou. Skóre zápasu otvoril po rohovom kope v 8. minúte hlavou domáci obranca Marek Olah.

Už o štyri minúty neskôr sa dostal k slovu po peknej akcii Lukáš Jacko a nemýlil sa. V 15. minúte veľkú šancu zahodil Čižmár, keď pekne obstrelil brankára, no bránu tesne netrafil. Trebišovčania si aj naďalej vypracovávali jednu šancu za druhou. Do talónu zahodených šancí sa po Čižmárovi pridali Júnior a Šimko.

Ďalší zárez na pažbu Pušoviec pridal Martin Čižmár v 39. minúte a po zahodených príležitostiach sa tak aj on dočkal gólu. Do kabín sa šlo za stavu 3:0. Druhý polčas však priniesol viaceré zmeny v zostave. Domáci i hostia dvakrát striedali.

6 gólov v druhom polčase

Po príchode Lorinčáka a Ruskovského sa obraz hry z prvého polčasu ešte viac potvrdil. Už dve minúty po začiatku druhého polčasu pridal svoj druhý gól Marek Olah. A opäť hlavou. V 58. minúte pridal gól po utešenej individuálnej akcii a ešte krajšej strele navrátilec do zostavy, Kražel. Už bolo 5:0.

Potom sa vyznamenal striedajúci Lorinčák a už 2 minúty po Kraželovi zvyšoval na 6:0. V 79. minúte sa dočkal Olah, ktorý opäť hlavou po štandardnej situácii zavŕšil svoj hattrick a stanovil na 7:0. V poslednej desaťminútovke skóroval ešte Júnior a posledný klinec do rakvy zúbožených Pušoviec zatĺkol Pavol Ruskovský.

Slavoj napokon vyhral 9:0. Hosťom však nemožno uprieť snahu hrať futbal. Ešte v prvom polčase dvakrát výraznejšie pohrozili, no ich útoky odrazil dobre pripravený brankár Kolbas.


FK Slavoj Trebišov 9:0 TJ Rozvoj Pušovce
Góly: 8. Olah, 12. Jacko, 39. Čižmár, 47. Olah, 58. Kražel, 60. Lorinčák, 79. Olah, 82. Júnior, 87. Ruskovský
ŽK: 36. Žarnay

Zostava FK Slavoj Trebišov: Kolbas – Kražel, Capko (C), Šimko, Trajkovski (46. Šuľák), Čižmár, Júnior, Jacko (46. Ruskovský), Vereb, Kulich (56. Lorinčák), Olah
Lavička FK Slavoj Trebišov: Giertl – Pačuta


Pridať komentár