Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Slovnaft Cup štartujeme zápasom proti Vranovu

Do nového ročníka Slovenského pohára vstúpime dnešným duelom 2.kola na ihrisku aktuálne druhého tímu III.ligy východ MFK Vranov nad Topľou.

Pri pohľade na súpisky mužstiev nájdeme viacero mien, ktoré počas svojej doterajšej futbalovej kariéry okúsili pôsobenie v obidvoch kluboch. Začať môžeme naším hlavným trénerom Ondrejom Desiatnikom, ktorý pred začiatkom minulej sezóny prišiel do Trebišova práve z Vranova. Spoločne so sebou priviedol aj dnes už fortunaligového Kanua, Františka Sitarčíka a taktiež jednu z dlhoročných opôr MFK Vranov Matúša Digoňa. Z našich súčasných hráčov majú vranovskú minulosť aj Patrik Košuda, Jakub Verčimák či Roman Begala.

Opačným smerom sa pobral odchovanec Slavoja Jakub Vodilka, ktorý spoločne s ďalším exslavojistom Lukášom Kulichom ťahá Vranov v aktuálnej sezóne. Táto dvojica sa v doterajších 5 ligových zápasoch gólovo presadila už 10-krát a aj vďaka nej sa Vranovčania pohybujú v popredí tretej ligy. V kádri trénera Romana Lazúra nájdeme aj brankára Emila Sudimáka či obrancu Milana Lukáča, ktorí sú taktiež spojení s trebišovským futbalom.

Vranovskí futbalisti si v úvodnom kole Slovnaft Cupu poradili so štvrtoligovými Hencovcami hladko po výsledku 3:0. Darí sa im aj v lige, kde doposiaľ nenašli premožiteľa a z 5 zápasov získali 13 bodov pri pozitívnom skóre 16:5.

Hlavný tréner Slavoja Ondrej Desiatnik už pred zápasom avizoval, že v pohárovom stretnutí dostanú priestor hráči, ktorí v lige pravidelne nenastupovali: „Momentálne máme dosť široký káder a šancu ukázať sa tak dostanú iní hráči, ktorých potrebujem dotlačiť do toho, aby napredovali. Tí chlapci majú potenciál aj kvalitu a verím, že sa svojej príležitosti patrične chopia. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať a ani dnes to nebude inak.”

Zápas 2.kola Slovnaft Cupu medzi Vranovom a Trebišovom sľubuje vzhľadom k vyššie uvedenému zaujímavé futbalové predstavenie. Na ihrisku vo Vranove sa od 17:00 stretnú dva popredné tímy svojich líg, ktoré v tejto sezóne ešte neokúsili trpkosť prehry. Namotivovaní domáci sa určite budú chcieť vytiahnuť na súpera z vyššej ligy a našich futbalistov teda nečaká nič jednoduché.

Držte nám palce!

Pridať komentár