So žilinským béčkom nerozhodne

V treťom zápase zimnej prípravy sme si zmerali sily so súperom z našej súťaže, s rezervou MŠK Žilina.

V základnej zostave a zároveň po prvýkrát v našom drese sa predstavil aj Tomáš Filipiak, 21-ročný stopér MFK Ružomberok, naposledy pôsobiaci v Bardejove. Prvý polčas stretnutia so Šošonmi veľa gólových príležitostí nepriniesol a všetko nasvedčovalo tomu, že úvodné dejstvo sa skončí bez gólov. V jeho úplnom závere sme však predsa len dokázali udrieť. Našu rýchlu akciu využil na otvárací gól Roland Černák, ktorý strelou pod brvno nedal Petrášovi šancu – 0:1. Rolo sa tak dokázal gólovo presadiť už v treťom prípravnom zápase v rade. Domáci po zmene strán zvýšili aktivitu a odmenou im bolo vyrovnanie v 58. minúte zápasu. Krídelnú akciu Bariho zakončil gólom mladý Vaľko – 1:1. V ostatnom priebehu druhého polčasu sa už ani jednému z mužstiev nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a zápas sa tak skončil zmierlivou remízou. Odveta je naplánovaná o niečo vyše mesiac, kedy sa však už pod Dubňom bude bojovať o dôležité druholigové body.

Pozápasové hodnotenia:

Ervín Matta, hráč Slavoja Trebišov:Myslím si, že to bol z našej strany dobrý zápas. Prvý polčas spĺňal parametre, boli sme kompaktní, vychádzali nám kombinácie. V druhom polčase to už nebolo až tak dobré, keďže sme aj inkasovali, ale celkovo môžeme byť spokojní.“

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B (zdroj: mskzilina.sk): „Prvý polčas bol vyrovnaný s minimom šancí na oboch stranách. Chýbala nám kvalitnejšia prechodová fáza a lepšie riešenie situácií v pokutovom území súpera. V druhom polčase sme zrýchlili hru, snažili sme sa hrať kolmejšie a zaslúžene vyrovnali.“

Gól Černáka na 0:1

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

MŠK Žilina B – Slavoj Trebišov 1:1 (0:1)

Góly: 58. Vaľko – 43. Černák

Zostava MŠK Žilina B: Petráš – Suľa, Mynář, Jaššo, Capko (60.Jakubík) – Gomola, Pečovský (46.M.Oravec), Myslovič (46.Chyla) – Vaľovčin (60.Trabalík), Jibril (46.Vaľko), Bari

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Šimko, Matta, Filipiak (73. Krajňak), Maguľak (73. Rokyta), Pálfi (73. Belko), Digoň, Casado Garcia (83. Doboš), Begala, Danko, Černák (78. Rusnák)

Najbližší prípravný zápas je na programe v sobotu 5. februára, kedy by sme na domácom trávniku mali vyzvať Odevu Lipany.