Som víťazný typ a robím všetko pre to, aby sme vyhrávali

Naši futbalisti s bilanciou 5 výhier – 3 remízy – 6 prehier ukončili jesennú časť druhej ligy, po ktorej nám patrí priebežné 9.miesto s 18 získanými bodmi. O jej priebehu sme sa rozprávali s trénerom Ondrejom Desiatnikom.

Pán tréner, vy ste na lavičku Slavoja zasadli len mesiac pred štartom novej sezóny v neľahkej pozícii, keďže na úvodnom tréningu sa vám hlásilo iba 7 hráčov a museli ste tvoriť mužstvo nanovo.  S akými očakávaniami ste teda vstupovali do jesennej časti?

Začiatky boli ozaj ťažké, keďže sa v úvode bolo treba popasovať s nedostatkom hráčov. Prezident klubu stanovil stratégiu ísť do súťaže s mladými hráčmi, hoci si myslím,  že 2-3 skúsení futbalisti by sa nám určite zišli, ale tak zatiaľ razíme túto cestu. Pred začiatkom ligy som nemal nejaké extra očakávania, keďže som pomery v druhej lige nepoznal a všetko bolo pre mňa úplne nové.

Na začiatku súťaže sa nám podarilo zabodovať u minuloročného obhajcu z Dubnice, následne prišla vysoká porážka v Banskej Bystrici a získaný bod s ambicióznymi Košicami. Čo vám ukázali tieto úvodné duely?

Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať, avšak dôležitú úlohu tam zohráva viacero faktorov, najmä, čo vám dovolí súper, aký prístup a formu budú mať hráči a v našom prípade išlo aj o veľmi krátky čas na zohratie mužstva. V zápasoch s Dubnicou a Košicami sa nám podarilo uhrať 2 remízy aj vďaka spoľahlivým výkonom Milana Vincléra. V Banskej Bystrici sme držali stav 1:1, kde v nadstavenom čase 1.polčasu prišla penalta a na začiatku druhého polčasu sme po individuálnej chybe dostali tretí gól a došlo k rozpadu.

Hlavne domáce vystúpenia nám vychádzali, pred vlastnými fanúšikmi sme zdolali postupne Bardejov, Šamorín, Komárno aj Slovan a prehrali sme iba s Petržalkou. Ako hodnotíte tieto stretnutia? Pomohla nám vo vyrovnaných zápasoch aj podpora hľadiska?

Stopercentne. Myslím si, že aj zápas s Petržalkou by vyzeral inak, ak by tam mohli byť diváci. Tieto stratené body nás mrzia, lebo sa nám nepodarilo splniť stanovený cieľ, ktorým bolo získanie 20 bodov v jesennej časti. Čo sa týka týchto zápasov, tak Šamorín a Bardejov nás výrazne potrápili, trošku sme to vyhrali so šťastím. S Komárnom sme odohrali veľmi dobrý prvý polčas. Diváci nás neustále hnali dopredu, klobúk dole pred nimi.

Po reštarte súťaže sme si na svoje konto pripísali dve tesné prehry s Liptovským Mikulášom a Púchovom. Zabodovať sa nám v nich nepodarilo napriek tomu, že sme v nich neboli horším mužstvom. Kde hľadať príčiny?

Keď to rozanalyzujem, tak v Liptovskom Mikuláši bol prvý polčas z našej strany slabší, súper bol lepší na lopte, ale my sme mali 6 vyložených šancí, kde slabý dôraz a trošku aj neskúsenosť chlapcov nás pripravili o lepší výsledok. Minimálne na remízu sme mali. Čo sa týka Púchova, tak si myslím, že prvý polčas sme mali celkom dobrý, ale neskórovali sme a v druhom sme si dali vlastný gól. Aj v druhom dejstve sme mali 3-4 gólové príležitosti. Z týchto dvoch zápasov sa rozhodne dalo vyťažiť viac, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo.

S čím ste počas jesene boli spokojní najviac a s čím zas najmenej?

Máme mladý káder a s tými chlapcami treba trošku aj popracovať. Niektorí z nich hrali v druhej lige po prvýkrát a možnože podali svoj strop. Od niektorých hráčov som čakal určite viac, každý musí makať na 100% a ak to nejde, tak sa bohužiaľ musíme rozlúčiť. Som víťazný typ a robím všetko pre to, aby sme vyhrávali.

V ktorom zápase sme podľa vás podali najlepší výkon a naopak, ktorý duel nám príliš nevyšiel?

Podľa mňa sme najlepší výkon podali v domácom zápase s Komárnom, najmä prvý polčas sa mi veľmi páčil, čo ocenili aj diváci. Posledné zápasy nám nevyšli, hlavne Púchov a Liptovský Mikuláš ma fakt mrzia, avšak aj s Petržalkou sme doma dostali 4 góly, čo je na môj vkus príliš veľa.

Ak sa pozrieme na individuality, tak kto vás potešil najviac a o koho sme sa mohli v zápasoch oprieť?

Určite je to Issa a Kanu, ktorí dominujú vo všetkých štatistikách. Hlavne začiatok súťaže vyšiel veľmi dobre aj Milanovi Vinclérovi, ktorý nás podržal v zápasoch s Dubnicou a Košicami, kde chytil aj penaltu. Postupom času sa však zohrali aj ostatní chlapci.

Na čo sa plánujete zamerať v zimnej príprave? Možno očakávať nejaké zmeny v kádri?

Ako som už spomenul, od niektorých hráčov sme čakali viac a aj preto už nie sú súčasťou nášho tímu, avšak klub sa ku nim zachoval určite férovo. K ďalším zmenám ešte môže dôjsť, uvidíme, čo sa nám podarí priniesť. S chlapcami sa už poznáme, vieme, čo môžeme navzájom od seba čakať a dúfam, že počas zimnej prípravy bude prebiehať všetko tak, ako má.

Súťaž je mimoriadne vyrovnaná a na jar nás tak nečaká nič jednoduché. S akými cieľmi vstúpime do jarnej časti?

V prvom rade verím, že sa nám budú vyhýbať zranenia. Po operácii predného krížneho väzu je Matúš Digoň a zranenie si privodil aj Filip Pálfi. Uvidíme, ako nám vyjde začiatok jari, kde nás čakajú náročné zápasy. S každým súperom sa však dá hrať a pre čo najlepšie umiestnenie urobíme maximum.