Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

V prvom prípravnom zápase prehra s Michalovcami

Slavoj vstúpil do zimnej prípravy prehrou 3:1 v zemplínskom derby proti fortunaligovým Michalovciam.

Súboj sa niesol jednoznačne v réžii domáceho mužstva, v drese ktorého sa postupne presadili Kristjan Kushta, René Lukáč a Michal Sipľak. Za nás skóroval iba Matúš Lorinčák.

V drese Slavoja sa predstavila staro-nová tvár, Adam Patkanóci, ktorý naposledy hrával v Horeši. Podľa trénera Martina Urbana je to nateraz posledné posilnenie, aj keď povedal, že nových hráčov by rád privítal.

Podľa Urbana bol prípravný zápas jasne v réžii domácich, tí boli fyzicky aktívnejší počas celého zápasu a dokázali udržiavať kontrolu nad zápasom. Pripisuje to faktu, že Michalovčania sú v príprave už tretí týždeň, zatiaľ čo naši chlapci vybehli na prvý štart počas zimnej prestávky vôbec.


MFK Zemplín Michalovce – Slavoj Trebišov 3:1 (1:0)

Góly: 6. Kushta, 57. R. Lukáč, 80. Sipľak – 75. Lorinčák

MFK ZEMPLÍN: Prysiazhniuk – Qose, Kavka (70. A. Kuľha), Sipľak, Šimčák (70. M. Janočko) – I. Žofčák (70. Antonov), M. Bednár (46. M. Kolesár), Grič (46. P. Kolesár), Vajs (46. R. Lukáč) – Serečin (57. A. Leško), Kushta (57. Bellás)

SLAVOJ: J. Giertl (46. E. Kolbas) – Patkanóci, J. Capko, E. Osmanovič (46. Dragula), Kražel (46. Pačuta) – Ruskovský (46. L. Jacko), T. Opiela, Da Silva Junior (46. Mujkovič), Kuhajdík (46. Pet. Šuľák) – M. Čižmár (70. Vereb), Lorinčák


Ďalší prípravný zápas Slavoja bol na programe už dnes, proti Spišskej Novej Vsi. O zápase budeme informovať čoskoro.

Pridať komentár