Vyhrali sme dôležitý zápas v Giraltovciach!

Futbalisti FK Slavoj Trebišov cestovali na šláger 15. kola do Giraltoviec, ktoré majú najlepšiu obranu v súťaži a v tabuľke sú hneď za Trebišovom. Zápas prvého s druhým teda sľuboval súboj o každý centimeter na ihrisku.

Bez vykartovaného Kulicha

Tréner Slavoja Martin Urban nemohol v tomto zápase počítať  so službami Lukáša Kulicha na krídle, pretože musel pauzovať kvôli žltým kartám. Na krídlach sa tak predstavili Ruskovský a Jacko. Vstup do prvého polčasu vyšiel lepšie našim chlapcom. Aj keď si žiadny z tímov nevypracoval evidentnú gólovú príležitosť, bolo vidieť, že naši sú lepším tímom.

Svoju úlohu zohral aj terén, ktorého stav spôsoboval, že lopta v určitých momentoch príliš skákala a futbalisti často padali. Podmienky však mali obe mužstvá rovnaké. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, súper hrozil najmä zo štandardných situácií a následných odrazených lôpt.

Najväčšiu šancu prvého polčasu spálil legionár Júnior, ktorý zblízka prestrelil prázdnu bránu. Po nervóznom prvom polčase, v ktorom videl žltú kartu osemgólový kapitán domácich Digoň sa šlo do kabín za stavu 0:0.

Druhý polčas začali lepšie domáci

Úvod druhého polčasu našim vôbec nevyšiel a na ihrisku Giraltoviec pôsobili ustráchaným dojmom. Robilo im problém dlhšie podržať loptu a konštruktívne rozohrať, z čoho, samozrejme, vyťažil súper a približne na 25 minút nás zavrel na vlastnej polovici.

Opäť hrozil zo štandardných situácií, našťastie obrana Slavoja na čele s kapitánom Capkom a s istotou chytajúcim Giertlom dokázala eliminovať každú gólovú snahu súpera. Obrat nastal s príchodom čerstvých síl na ihrisko.

V 76. minúte zišiel z ihriska Pavol Ruskovský a na jeho miesto nastúpil Vlastimil Pačuta. Ten sa ukázal vo veľmi dobrom svetle. Na pravom kraji zálohy neustále zamestnával domácich obrancov a dokázal cez nich viackrát nebezpečne dostať loptu do pokutového územia súpera.

Slavoj chytil druhý dych. V posledných 10 minútach zápasu sme boli my tí, ktorí tlačili. Svoj tlak sme dokázali zúžitkovať po rohovom kope, ktorý výborne zahral kapitán Capko. Na jeho centrovanú loptu si najvyššie vyskočil Emil Osmanović a zblízka hlavou priklonil tri body na stranu Slavoja.

14859764_1196939930362482_8819992018324273071_o

Úloha do posledných minút dôležitého súboja bola jasná. Udržať výsledok. Súper, ktorému s pribudajúcimi minútami dochádzali sily sa už na väčší nápor nezmohol a keďže sa nám loptu darilo držať ďaleko od našej brány, pripísali sme si dôležité tri body a pred druhými Giraltovcami tak máme štvorbodový náskok.

Tie však majú zápas k dobru, ktorý odohrajú na horúcej vranovskej pôde, kde sa nevyhráva ľahko.

MFK Slovan Giraltovce – Slavoj Trebišov 0:1 (0:0)
Gól: 86. Osmanović.
Diváci: 400
Zostava Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Capko (C), Šuľák, Opiela, Čižmár (84. Kuhajdík), Junior (80. Mujković), Jacko, Lorinčák, Osmanović, Ruskovský (76. Pačuta).