Cenné víťazstvo nad Myjavou

Náš A-tím zabodoval naplno aj vo svojom druhom vystúpení aktuálnej sezóny, keď na ihrisku Spartaka Myjava zvíťazil 3:2.

V úvode zápasu mali navrch domáci futbalisti, ktorí už hneď v prvej minúte mohli ísť do vedenia. Tutovku po centri Copka z pravej strany zahodil Legnani. Favorit zápasu pokračoval vo svojej aktivite, v 18. minúte sa zoči-voči Slávikovi ocitol Copko, náš gólman však vyšiel z tohto súboja víťazne. Myjavčania sa z presného zásahu radovali o 6 minút neskôr, keď po rohovom kope skóroval Halabrín – 1:0. Až od tohto momentu sme začali byť viac nebezpeční smerom dopredu, po polhodine hry sa snažil presadiť Tatár. Záver úvodného dejstva nám však vyšiel fantasticky. V 40. minúte sa dobýjanie myjavskej brány skončilo vyrovnávajúcim gólom Borisa Drugu – 1:1. Keď sa už zdalo, že sa do kabín pôjde za nerozhodného stavu, udreli naši futbalisti ešte raz. Výborný center od Bajtoša na zadnú žrď zužitkoval na svoj druhý gól v sezóne Viktor Tatár a po prvom polčase sme tak na Kopaniciach viedli 2:1!

To, čo sa nám podarilo na konci prvého polčasu, sme dokázali zopakovať aj na začiatku toho druhého. Výbornú individuálnu prácu odviedol Boris Druga, ktorý sa pohral s dvojicou domácich obrancov a presnou strelou k pravej tyči poslal náš tím už do dvojgólového vedenia – 1:3. Po strelenom góle sme boli na koni a Myjavčania sa museli mať aj naďalej na pozore. Tí sa snažili o skorigovanie výsledku najmä ďalekonosnými pokusmi, ktoré však vážnejšie neohrozili našu bránu. V 75. minúte sa domácim predsa len podarilo skórovať, striedajúci Švec hlavičkovým zakončením znížil na rozdiel jedného gólu – 2:3. Čierno-bieli sa v závere zápasu dostali do tlaku, no obetavou hrou sme mu dokázali odolať a z Myjavy sme si tak odviezli cenné 3 body.

Ondrej Desiatnik, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Do zápasu sme vstúpili zle, domácim sme nechávali až príliš veľa priestoru. Aj napriek tomu sme v závere polčasu boli efektívni a nepriaznivý stav sa nám podarilo otočiť. Myslím si, že rozhodujúcim momentom zápasu bol náš tretí gól, v druhom polčase sme podali lepší výkon než v tom prvom. Na konci sme mali možno aj trošku šťastia, ale išli sme mu naproti. Zostávame nohami pri zemi a chceme sa čo najlepšie pripraviť na Šamorín.“

Boris Druga, hráč Slavoja Trebišov a strelec dvoch gólov: Na začiatku zápasu sme trošku zaspali a inkasovali sme taký zlepený gól. To nás však nepoložilo, dostali sme sa viac do hry, hrali sme tvrdšie a na rýchle protiútoky. Tréner nám cez polčas zdôrazňoval, že máme ešte viac zabrať a hneď na začiatku druhého polčasu sa mi podarilo streliť gól na 1:3. Som rád, že som pomohol mužstvu k 3 bodom a ešte na ihrisku Myjavy, ktorá je veľmi kvalitným súperom. Teším sa, že sme tento zápas zvládli a zobrali všetky body do Trebišova.“

Spartak Myjava – Slavoj Trebišov 2:3 (1:2)

Góly: 24. Halabrín, 75. Švec – 40. a 46. Druga, 45. Tatár

Zostava Spartak Myjava: Kubica – Čurik, Halabrín J., Bedecs, Toman (K) (69. Boledovič)– Halabrín G. (58. Švec) – Copko (83. Benovič), Bílovský, Hapal (69. Castellano), Legnani – Cisár (83. Prachar)

Zostava Slavoj Trebišov: Slávik, Matta E., Buhaj, Matúš, Maguľak, Bajtoš (90. Smieško), Sitarčík, Novák, Begala, Druga (90.. Harčár), Tatar (90. Matta N.)

V najbližšom kole sa predstavíme na domácom štadióne, v sobotu 12. augusta o 17:00 bude naším súperom FC ŠTK 1914 Šamorín.