Tesná prehra so Šamorínom

Naším prvým premožiteľom v aktuálnej druholigovej sezóne sa stali futbalisti FC ŠTK 1914 Šamorín, ktorí zvrátili nepriaznivý stav a napokon zvíťazili 2:1.

Tak ako v predošlom domácom zápase so Slovanom, aj tentoraz sme doň vstúpili aktívne. Už v 8. minúte vyslal Bajtoš prvú nebezpečnú strelu na hosťujúceho gólmana Gyurákovicsa. Nášmu mužstvu sa podarilo skórovať v 13. minúte, keď Begala spätnou prihrávkou našiel na hranici šestnástky Michala Matúša a ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:0. Aj po strelenom góle sme boli nebezpeční, Tatár sa snažil presadiť krížnou strelou k ľavej žrdi. V 25. minúte nám k druhému presnému zásahu chýbali centimetre, zaváhanie šamorínskeho brankára nepotrestal Bajtoš. Na opačnej strane vzápätí zakončoval Owusu, Slávik sa vyznamenal spoľahlivým zákrokom. Gólu sme však už nezabránili v 42. minúte, keď aktívny Owusu presnou strelou k pravej tyči vyrovnal na 1:1.

Nabudení hostia začali lepšie aj po zmene strán. Všetko to vyústilo do streleného gólu v 54. minúte. Leginus sa presadil po našej pravej strane a delovkou z hranice pokutového územia skóroval Pančík – 1:2. V 57. minúte mohol Olejník zvýšiť už na rozdiel dvoch gólov, jeho samostatný únik zmaril Slávik. O 10 minút neskôr sa Tatárovi podarilo rozvlniť šamorínsku sieť, gól však nebol uznaný pre postavenie mimo hry. Najlepší hráč zápasu, Šamorínčan Owusu, opečiatkoval v 77. minúte iba pravú žrď a naďalej sme tak boli v hre o bodový zisk. Naša záverečná snaha však vytúžený gól nepriniesla a Šamorínu sme tak podľahli v pomere 1:2.

Ondrej Desiatnik, hlavný tréner Slavoja Trebišov: „Myslím si, že v prvom polčase sme mali naozaj veľmi dobré situácie, ktoré sme žiaľ nedotiahli do väčšieho počtu strelených gólov. Chýbala nám vyššia kvalita vo finálnej fáze. Súper mal taktiež svoju kvalitu, ale góly sme inkasovali po našich individuálnych chybách. Potom sme už museli výsledok doháňať a chýbala nám taká ľahkosť. Máme mladé mužstvo, učíme sa, zohrávame sa a verím, že to bude už iba lepšie.“

Slavoj Trebišov – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2 (1:1)

Góly: 13. Matúš – 42. Owusu, 54. Pančik

Zostava Slavoj Trebišov: Slávik – Buhaj, Matta, Ilinjo, Maguľak (90. Vaľovčin), Sitarčík (60. Tangiri), Begala, Matúš, Bajtoš (60. Bechardas), Druga, Tatár (85. Smieško)

V najbližšom kole sa v sobotu 19. augusta o 16:30 predstavíme v Považskej Bystrici.