Cenný bod spod Dubňa

Netradične v strede týždňa bolo na programe 9.kolo druhej futbalovej ligy, v ktorom sa naši futbalisti predstavili v Žiline.

Žilinská rezerva doposiaľ nazbierala iba 4 body a v zápase s nami potrebovala nutne zvíťaziť. Dopomôcť jej k tomu mali aj viacerí hráči z A-mužstva. Od samého úvodu mali loptu častejšie na kopačkách domáci futbalisti, no vážnejšiu gólovú šancu si v prvej štvrťhodine nevypracovali. Aj napriek tomu v 14.minúte išli do vedenia, keď si center z ľavej strany nešťastne zrazil do vlastnej brány Vojtovič – 1:0. V 24.minúte preveril Ilinjo domáceho brankára Teplana strelou z väčšej vzdialenosti a získal rohový kop. Na opačnej strane sa zoči-voči Vinclérovi ocitol Kaprálik, no v poslednej chvíli stihol jeho pokus zblokovať jeden z našich obrancov. V 40.minúte zápasu mohlo byť vyrovnané, prečíslenie troch na jedného sme však vyriešili žalostne. V nadstavenom čase sa po rohovom kope neujala ani hlavička Radovanovića a po 1.polčase tak domáci viedli najtesnejším rozdielom.

Do druhého polčasu sme vstúpili výborne. Po peknej kombinačnej akcii sme v 49.minúte vyrovnali zásluhou Kanua – 1:1. Po inkasovanom góle opäť prebrali iniciatívu šošoňi a v 62.minúte sa im podarilo skórovať. Po centri z ľavej strany sa lopta dostala až ku osamotenému Anangovi a ten nezaváhal – 2:1. Znova sme tak museli doháňať manko gólu. V 75.minúte sa o vyrovnanie pokúšal Issa, no Teplan ho vychytal. O 10 minút neskôr sme sa však už radovali z gólu, keď tečovaná strela Tereshchenka skončila v bráne – 2:2. Do konca zápasu však ostávalo ešte niekoľko minút a domáci futbalisti sa nevzdávali. V 88.minúte nám unikol Kostúr, ktorého tesne pred šestnástkou nedovolene zastavil Katunský, začo videl červenú kartu. Žilinčania si v závere vypracovali ešte dve gólové šance. Pri jednej z nich vytiahol fantastický reflexívny zákrok Vinclér a v nadstavenom čase hlavička domáceho futbalistu smerovala našťastie vedľa našej brány. Posilnenému súperovi sme statočne vzdorovali, čo nám v konečnom zúčtovaní prinieslo cenný bod.

MŠK Žilina B – Slavoj Trebišov 2:2 (1:0)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Vojtovič, Katunský, Ilinjo (C), Kanu (76. Rizie), Issa (90. Vodilka), Begala (76. Sitarčík), Radovanović (46. Tereshchenko), Chovan (46. Skiba), Šimko, Špak.

Všetkých fanúšikov srdečne pozývame na najbližší domáci zápas, v sobotu 26.septembra o 15:30 privítame Komárno.