Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Do novej sezóny sme vstúpili víťazstvom v pomere 2:1!

Čakanie na prvý zápas a začiatok novej sezóny dnes skončilo. Vo veľkom derby sme privítali nováčika z Veľkého Horeša, ktorého lodivod a viacero hráčov je spätých so Slavojom.

Toto na Slavoji dávno nebolo

Polhodinu pred zápasom nebolo kde zaparkovať. Ľudia čakali na lístok vo veľkom rade. Toto na Slavoji veru dávno nebolo. Napokon si cestu na zápas našlo 1024 fanúšikov, čo je na pomery vládnuce v III. lige viac než obdivuhodné. Ešte raz, veľmi pekne ďakujeme!

Od začiatku sa hralo aktívne

Obe tímy vstúpili do zápasu aktívne. Nebolo to žiadne taktické čakanie na chyby súpera, ale začal sa hrať naozaj dobrý futbal. Trmu-vrmu pred domácou bránou využili už v 5. minúte hostia a po odrazenej lopte dokázal skórovať hosťujúci Haluška. Bolo zrejmé, že diváci sú vývojom zápasu zaskočení, nehovoriac o domácich hráčoch.

Naši futbalisti sa však nenechali zastrašiť a naďalej pokračovali vo vyvíjaní nátlaku na Babiákovu bránku. Približne po desiatich minútach sme si dokázali vytvoriť súvislý tlak, ktorý povolil 15 minút pred koncom polčasu.

Z množstva šancí na našom konte však nepadol žiadny gól. Zrejme najväčšiu šancu spálil Lukáš Kulich, ktorý pred sebou mal už len brankára, ale jeho lob mieril napokon nad bránu. Ani nevyužité šance nezlomili naše mužstvo a prvom polčase sme boli jednoznačne aktívnejší.

Nová posila sa zranila

Zaslúžené ovocie naši hráči pozbierali už v 35. minúte, kedy vyrovnal domáci obranca Peter Šuľák. Už minútu po vyrovnávajúcom góle musel tréner Urban prvýkrát nútene siahnuť medzi náhradníkov. Po jednom zo súbojov sa totiž zranil Vladimír Kražel, nová posila z Krásnej. Na jeho miesto prišiel Vlasto Pačuta.

Tesne pred koncom prvého polčasu sme sa opäť prezentovali výbornou príležitosťou no po centri Kulicha a následnej hlavičke skončila lopta presne v rukách brankára. Do kabín sa šlo za nerozhodného stavu a druhý polčas sľuboval veľké divadlo.

Potvrdili sme prevahu

Po prestávke sme ďalej potvrdzovali prevahu, legionár Junior však mieril iba do stredu bránky. V 58. minúte zúžitkoval svoju rýchlosť po Lorinčákovej prihrávke na ofsajdovej hranici sa pohybujúci Pavol Ruskovský a gólom poslal domácich do vedenia.

Náš tlak sa stupňoval. Pred hranicou súperovej šestnástky si loptu držal Kulich a bývalý hráč Slavoja, Ján Vajda ostal ho jeho evidentnom držaní a roztrhnutí dresu bez žltej karty. Tá však prišla už o minútu neskôr, keď ako posledný hráč v obrane hostí zatiahol ručnú brzdu pred prenikajúcim Lorinčákom.

Diváci na zápase boli skutočne perfektní. Nečudo, keďže ich bolo vyše 1000 a vytvorili perfektnú kulisu. Svedčí o tom aj roztlieskanie sa celého hľadiska pred priamym kopom, ktorý zahrával kapitán Capko. V 79. minúte sa peknou strelou ktorá potrápila brankára hostí prezentoval striedajúci Pačuta, gól však nedal.

Tréner Martin Urban po zápase

Hodnotenie trénera Martina Urbana, po zápase plného spokojnosti, znelo takto: „Celý dnešný zápas hodnotím pozitívne, pretože aj keď je Veľký Horeš relatívne neznámy pojem na futbalovej mape, je to veľmi zdatný súper a myslím si, že v tejto sezóne často prehrávať nebudú. Nové posily sa uviedli v ostrom štarte viac než dobre, do zranenia Kražela to bolo všetko v poriadku. Celé mužstvo ťahalo za jeden povraz, chcelo vyhrať a bojovalo. Dnes neexistoval slabý článok.“

Trénera Urbana však mrzí príliš veľa zahodených šancí. Keby sme ich premenili viac, mohli sme vyhrať pohodlnejšie.

Už v stredu odohráme v predohrávke 2. kola zápas vonku proti Svidníku. „Nechceme mať žiadne veľké vyhlásenia. Ideme tam hrať pekný futbal a budeme sa snažiť, aby sme získali body, pokiaľ možno, čo najviac.“ uzavrel tréner Urban.


FK Slavoj Trebišov 2:1 Družstevník Veľký Horeš

Góly: 5. Haluška, 35. Šuľák, 55. Ruskovský
ŽK: 68. Vajda

Zostava FK Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel (36. Pačuta), Capko (C), Šuľák, Opiela, Lopez da Silva Junior, Jacko (84. Čižmár), Lorinčák, Ruskovský, Kulich (90. Trajkovski), Olah

Lavička FK Slavoj Trebišov: Kolbas – Šimko, Vereb


1 Komentár

  1. Pingback : Slavoj Trebišov – Futbalový klub mesta Trebišov » Pred zápasom: 1.FK Svidník – Slavoj Trebišov

Pridať komentár