Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Pred zápasom: Slavoj Trebišov – Družstevník Veľký Horeš

Od posledného ligového zápasu minulej sezóny uplynulo zhruba jeden a pol mesiaca. Čakanie na ligový futbal sa však konečne končí a už túto sobotu sa fanúšikovia Slavoja dočkajú. A úvod to bude poriadne vybičovaný, pretože hneď na úvod nás v sobotu o 17:00 čaká okresné derby proti ambicióznemu nováčikovi z Veľkého Horeša. 

Po vynikajúcej jarnej časti minulej sezóny, kedy sme sa z posledného miesta vyškriabali na veľmi peknú šiestu priečku, sú očakávania určite vysoké. Prispieva k tomu aj fakt, že všetky opory ostali v tíme. Do kádra pribudli aj posily v podobe dvojice z Krásnej – Matúš Lorinčák a Vladimír Kražel. Z dorastu bol do A-mužstvu vytiahnutý Boris Vereb. Káder opustili prevažne menej využívaní hráči: Hirko, Bandoľa, Lechman, Krochta a Koshka. Veľké zmeny sa teda v tíme neudiali, aj preto by nemala byť vzájomná spolupráca a súhra hráčov problémom. K zlepšeniu týchto aspektov prispeli aj prípravné zápasy. Pôvodne ich malo byť šesť. Jeden z nich bol ale plánovaný proti Krásnej, ktorá po turbulentnom lete zanikla a nenadviaže tak na svoje víťazstvo v tretej lige z minulej sezóny. Aj napriek tejto nepríjemnosti máme za sebou päť prípravných duelov s kvalitnými súpermi.

Stručný prehľad letnej prípravy:

2. júla – VSS Košice (II.liga) 2:1 FK Slavoj Trebišov, gól: Lorinčák (článok o zápase)
6. júla – Lokomotíva Košice (II.liga) 1:1 FK Slavoj Trebišov, gól Lorinčák (článok o zápase)
9. júla – Spišská Nová Ves (II.liga) 3:3 FK Slavoj Trebišov, góly: Lorinčák, Junior, Kulich (článok o zápase)
13. júla – Kalša (IV.liga) 1:3 FK Slavoj Trebišov, góly: Jacko, Čižmár, Junior
23. júla – Partizán Bardejov (II.liga) 2:1 FK Slavoj Trebišov, gól Lorinčák (článok o zápase)

Z piatich prípravných duelov máme bilanciu 1 víťazstvo, 2 remízy a 2 prehry, so skóre 9:9. Ako si ale môžete všimnúť, okrem zápasu s Kalšou sa jednalo o súperov z vyššej súťaže, s ktorými sme odohrali vyrovnané zápasy. Výborne sa uviedol v novom tíme útočník Matúš Lorinčák, ktorý dal paradoxne gól proti všetkým súperom z druhej ligy a jediný zápas, v ktorom sa nepresadil bol ten proti štvrtoligovej Kalši. Už v poslednej sezóne v drese Krásnej dal 13 gólov a patril k najlepším strelcom súťaže. My veríme, že toto číslo sa mu podarí v našom drese prekonať a všetci budeme tomuto 25-ročnému strelcovi držať palce. Spoločne s obrancom Kraželom by sa na základe prípravy mali dostať do základnej zostavy trénera Urbana.

lorincak krazel

Dvojica posíl z Krásnej: Matúš Lorinčák a Vladimír Kražel.

V úvode nového ročníka nebudú trénerovi k dispozícii zranení Emil Osmanović, Igor Dragula a Edin Mujković. Hlavne absencia stopéra Osmanovića môže byť citelná, keďže na jar patril stabilne do základnej zostavy a obrana Slavoja s ním patrila k najlepším v lige (aspoň čo sa týka jarnej časti). Špecifický náboj bude mať zápas pre nášho kapitána Jaroslava Capka, ktorý v tíme Veľkého Horeša strávil jeden rok.V tíme súpera je takýchto prípadov oveľa viac. Dres Slavoja si v minulosti obliekali Zoltán Feke, Ján Vajda, Erik Seman, Dušan Sninský, Erik Takáč, Ján Kotľár, Adam Patkanóci, Milan Lukáč a Emil Lukáč. Časť hráčskej aj trénerskej kariéry strávil v službách Slavoja aj tréner Veľkého Horeša Emil Sudimák.

Ak by sme mali vyzdvihnúť niektoré mená z tímu nováčika, tak určite najväčším pojmom je Dušan Sninský. 39-ročný michalovský rodák má na svojom konte 6 štartov v slovenskej reprezentácii a vo svojej kariére okrem iných hral aj za Trnavu, Petržalku, poľský Grodzisk či Žilinu, s ktorou vyhral tri majstrovské tituly. V roku 2008 hral v drese Slavoja.Na opačnom konci ihriska bude veľkou hrozbou kanonier Ján Kotľár, ktorý trebišovské prostredie pozná taktiež veľmi dobre. V našom drese sa v sezóne 2012/13 dokonca stal najlepším strelcom tretej ligy. Po tomto úspechu sa oňho zaujímali väčšie kluby, bol na skúške v Bardejove, ale nakoniec trochu prekvapujúco odišiel do Veľkých Revíšť. Do služieb Slavoja sa potom ešte vrátil v jarnej časti ligy v sezóne 2013/14. Až do minulej sezóny sa o ňom dalo povedať, že je to spoľahlivý strelec, ktorý dá 15-20 gólov. Lenže po sezóne 2015/16 to už neplatí, pretože Kotľár dal vo štvrtej lige 39 gólov a to bol bezkonkurenčný výkon, keďže najbližší prenasledovatelia v tabuľke strelcov za ním zaostali o 15 gólov. Ak si k nemu prirátame ešte partnera z útoku Erika Takáča s 21 gólmi, tak len táto dvojica sa postarala o neuveriteľných 60 gólov. Ďalších 65 pridali spoluhráči a Veľký Horeš úplne suverénne ovládol štvrtú ligu s pätnásť bodovým náskokom pres druhou Kalšou a ohromným skóre 125:22. Toto je vizitka, ktorá sama o sebe hovorí, že tento nováčik sa zrejme biť o záchranu nebude.

Myslíte, že si Slavoj s týmto ambicióznym tímom poradí? Alebo veríte, že nováčik dokáže v Trebišove uhrať body? Či jedno alebo druhé, rozhodne sa zapojte do tipovačky na našej facebookovej stránke Slavoj Trebišov a možno práve vy vyhráte futbalovú loptu! My veríme našim, takže Slavoj do toho!

Ostatné zápasy 1.kola III.ligy Východ: 

zapasy

 

Pridať komentár