Famózny druhopolčasový obrat nám priniesol dôležité víťazstvo

V sobotu popoludní sme v úvodnom jarnom kole druhej ligy privítali na domácom štadióne Dubnicu nad Váhom. Bodový rozdiel bol minimálny, a preto išlo o nesmierne dôležitý zápas pre obe mužstvá.

Za mrazivého počasia, no na výborne pripravenej hracej ploche sa začalo pomerne opatrne. Naši futbalisti držali loptu častejšie na kopačkách, ale smerom dopredu sa nám nič vážnejšie vymyslieť nepodarilo. A boli to práve hostia z Dubnice, ktorí z prvej akcie v zápase dokázali skórovať. Center z pravej strany našiel vo vnútri šestnástky nikým nepokrytého Petráša a ten poslal loptu za bezmocného Vincléra – 0:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme sa snažili o vyrovnanie, vypracovali sme si zopár náznakov gólových príležitostí, ale brankára Dubnice sme do konca úvodného dejstva neprekonali. Do druhého polčasu sme vstúpili hneď s troma zmenami v zostave a treba konštatovať, že to zo strany trénera bol vydarený ťah. Navyše sa k tomu pridala obrovská bojovnosť našich chlapcov a gólovým uragánom sme dokázali zápas otočiť vo svoj prospech. Už v 51.minúte bolo vyrovnané, keď sa po rohu svojím premiérovým ligovým gólom v drese Slavoja presadil Michal Vilkovský – 1:1. Náš tlak sa čoraz viac stupňoval a odmenou nám bol druhý presný zásah. V 66.minúte zahral Pagáč rukou v pokutovom území, za čo videl druhú žltú kartu a nasledovalo vylúčenie i pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil už tradičný exekútor Kanu a strelou k ľavej tyčke nás prvýkrát v zápase poslal do vedenia – 2:1. Ešte veselšie to bolo v 81.minúte, keď výbornú prácu odviedli viacerí naši hráči a Issa bol na konci gólovej akcie – 3:1. V tej chvíli už nikto na štadióne ani za plotom nepochyboval o tom, že 3 body ostanú doma. V nadstavenom čase sme výsledok ešte prikrášlili, keď sa po priamom kope Kulicha lopta odrazila pred Lukáša Šimka, ktorý gólom do prázdnej brány spečatil naše víťazstvo – 4:1.

„Prvý polčas bol z našej strany kostrbatý a po nešťastnom momente, v čase, keď bol Šimko mimo ihriska kvôli krvi v tvári sme inkasovali úvodný gól. Otriaslo to s nami a ťažko sme sa z toho dostávali. Cez polčas som vystriedal troch hráčov, čo nám vyšlo a treba povedať, že vylúčenie nám taktiež pomohlo. Po vyrovnávajúcom góle si chlapci začali viac veriť, vedeli sme podržať loptu, vypracovali sme si niekoľko sľubných prečíslení, no ešte to zakončenie, ktoré pilujeme, nie je také, aké by sme chceli. Napriek tomu sme dali 4 góly za polčas, čo je vynikajúca vizitka,“ povedal bezprostredne po zápase tréner Ondrej Desiatnik. Toto víťazstvo považuje za kľúčové smerom k ďalšiemu priebehu súťaže: „Tri body z tohto zápasu sú pre nás určite veľmi, veľmi dôležité. Teraz je pred nami týždeň voľna, nemáme naplánovaný žiaden prípravný zápas, takže si zahráme medzi sebou a postupne sa budeme pripravovať na Banskú Bystricu, kde nás znova nečaká nič jednoduché.“

Slavoj Trebišov - FK Dubnica 4:1 (0:1)

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Šimko, Ilinjo, Matta, Kanu, Begala (83.Bavoľár), Chovan (46.Kulich), Polaščík (46.Issa), Sitarčík (46.Kovalčík), Vilkovský (83.Pálfi), Bajtoš

Zostava FK Dubnica: Chudý – Kuzma, Vaculík (80.Nomilner), Knižka (80.Janček), Pagáč, Čurík, Bilovský, Rešetka, Levai (61.Martinek), Pleva, Petráš