Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Štartuje jarná časť, na úvod privítame Dubnicu

Po vyše dvoch mesiacoch sa o slovo opäť hlási druholigový futbal. Hoci to vonku na jar ani zďaleka nevyzerá, odvetná časť druhej ligy sa začne už počas najbližšieho víkendu. Naši futbalisti hostia v úvodnom jarnom kole tabuľkového suseda z Dubnice nad Váhom.

Krátky návrat k netradičnej príprave

Táto zimná príprava bola oproti tým predošlým odlišná. Za normálnych okolností by trvala podstatne dlhšie a úvodný zápas jari by bol na programe niekedy začiatkom marca. Keďže sa však plánované predohrávky na jeseň odohrať nestihli a nemohli, začína sa už netradične v polovici februára. To malo vplyv aj na samotnú prípravu, ktorá v našom prípade trvala 5 týždňov. Priniesla podstatne menej prípravných stretnutí a pomerne veľa zmien v kádri. Vzhľadom aj ku okolnostiam, ktoré momentálne panujú sme odohrali iba tri prípravné zápasy. Hneď v tom prvom sme doma zdolali Košice 3:2 a v ďalších dvoch sme neuspeli na pôde Podbrezovej po výsledkoch 0:3 a 1:3. Naše mužstvo hneď po jeseni opustil Radovanović, Marie a Tereshchenko, ktorých neskôr nasledovali Knurovský, Špak, Vojtovič, Vaľko, Vodilka i Skiba. Do tímu naopak pribudol brankár Repiský a hneď 9 hráčov do poľa: Kim, Choi, Kulich, Polaščík, Kovalčík, Vilkovský, Matta, Bavoľár a Rudzan. „Prípravu hodnotím pozitívne. Pauza medzi sezónou bola kratšia, individuálne plány splnili všetci do bodky, takže o to bolo jednoduchšie naskočiť do tréningového procesu na začiatku prípravy. Príprava prebehla rýchlo, kvalitne aj keď s menším počtom zápasov. Myslím, že súperi boli kvalitní, čo je možno lepšie, ako keby sme mali hrať o 1-2 zápasy viac, ale len s 3-4 ligou. Najväčšia škoda je zápasu s Michalovcami, ktorý sa nemohol dohrať. Každý v príprave odviedol 100% s cieľom pripraviť sa čo najlepšie na druhú časť sezóny. Noví hráči zapadli do kolektívu výborne, čo určite zvýšilo konkurenciu, ktorá je potrebná. Výsledky v príprave možno nie sú až tak dôležité, no snažili sme sa v každom zápase uspieť,“ povedal pre klubový web náš kapitán Tomáš Ilinjo.

Náš najbližší súper - FK Dubnica nad Váhom

Možno trochu prekvapujúco, ale určite zaslúžene sa futbalisti Dubnice v uplynulej sezóne stali víťazmi druhej ligy. Nasledovala baráž o postup do najvyššej súťaže proti Nitre, kde Dubničania nesklamali, no postúpiť nedokázali. V tejto sezóne sú však podobné méty vzdialené príliš ďaleko. V jesennej časti sa Považania mohli popýšiť druhou najlepšou defenzívou, no na druhej strane menej gólov ako oni strelil iba Bardejov, Komárno a posledné béčko Slovana. Vstup do súťaže im príliš nevyšiel, keď sa dlho pohybovali v pásme zostupu, no v závere roka zabrali a zlepšenými výsledkami sa dostali na priebežné 10.miesto s 18 bodmi. Počas zimnej prestávky sa káder Dubnice príliš nezmenil. Odišiel Digaňa, Janco, Kružliak a pribudla brankárska dvojica Chudý – Vavrúš spoločne s Nomilnerom. V príprave si zmerali sily iba s fortunaligistami a postupne zdolali Sereď 1:0, remizovali s Nitrou 1:1, vyhrali nad Dunajskou Stredou 3:2 a v generálke podľahli Trenčínu vysoko 0:5.

Vzájomné zápasy, štatistiky, zápasové informácie

S Dubnicou sme sa stretli hneď v otváracom zápase tejto sezóny. Proti obhajcovi titulu sme favoritom rozhodne neboli, napriek tomu sa nám podarilo uchmatnúť bod po remíze 1:1, keď na presný zásah domácich z pokutového kopu odpovedal krásnym gólom Issa. V prvom zápase v Dubnici možno každý očakával, že budeme fackovací panák, no nám sa podarilo uhrať cennú remízu na začiatku sezóny. Ukázali sme, že môžeme hrať dobrý futbal, aj keď to bol prvý zápas s minuloročným víťazom ligy,“ zhodnotil naše počínanie si na Považí michalovský rodák. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v poslednom dueli na našom štadióne. V ňom sme išli hneď v úvode do vedenia po góle Matića, no paradoxne aj v tomto zápase sme dostali gól z penalty a víťaza sme nespoznali.

Pred zajtrajším stretnutím by mohla byť povzbudzujúca naša pozitívna bilancia z posledných 12 domácich zápasov, v ktorých sme zaznamenali 8 víťazstiev, 3 remízy a len jednu prehru. Určite nás však nečaká nič jednoduché, s čím súhlasí aj Tomáš Ilinjo, pre ktorého to bude 33.zápas v našom drese: Očakávam určite veľmi náročný zápas. Pre nás je to možno jeden z najdôležitejších zápasov sezóny, postavenie v tabuľke hovorí za všetko. Aj keď to bude ťažký duel, podmienky budú pre oboch rovnaké a verím, že sa o výsledok pobijeme a začneme druhú časť sezóny víťazne. Kabína je v dobrej nálade, pripravená po každej stránke a na zápas sa všetci tešíme. Cieľ je jasný, chceme, aby 3 body ostali doma.“

Úvodný výkop duelu 16.kola druhej ligy medzi Trebišovom a Dubnicou je naplánovaný na sobotu 13.februára so začiatkom o 13:30. Povedie ho rozhodcovská trojica Tomáš Kolofík, Juraj Halíček a Roman Poracký. Naživo ho budete môcť sledovať prostredníctvom našej facebookovej stránky.

Slavoj do toho!

Pridať komentár