Generálka nám nevyšla, s Humenným sme prehrali

Zimnú prípravu na ostrý štart druhej ligy sme zavŕšili domácim stretnutím s Humenným. Polčasové vedenie sa nám však udržať nepodarilo a Hornozemplínčanom sme nakoniec podľahli po výsledku 1:2.

Vstup do zápasu sme pritom mali výborný. Už po 120 sekundách hry našiel Begalov pas Bajtoša, a ten sa zoči-voči Slávikovi nepomýlil – 1:0. Následne sme súperovi poskytli viacero štandardiek. V 10. minúte sa Dzuríkovo zakončenie medzi tri žrde nezmestilo a mimo brány vzápätí skončila aj Luberdova hlavička po priamom kope Streňa. Po polhodine hry zvonila na humenskej strane konštrukcia brány, ale stav zápasu sa nemenil. Naše vedenie sme mohli navýšiť pred koncom prvého polčasu, keď sa po rohu Rypák dostal do sľubného hlavičkového zakončenia. V úvodnom dejstve však už stovka divákov na trebišovskom štadióne gól nevidela a do šatní sme tak smerovali s najtesnejším vedením.

Do druhého dejstva sme naskočili hneď s 5 novými hráčmi a taktiež so zmenou herného systému. S hrou na troch obrancov sa naši futbalisti nedokázali stotožniť a hneď od začiatku to škrípalo. Humenčania sa za 5 minút dostali do troch tutoviek a aj keď nás slovinský brankár Deronja držal nad vodou, na dorážku z 50. minúty bol už prikrátky. Strelecky sa presadil Velicković a vyrovnal na 1:1. Vzápätí sa na nášho brankára rútil Hamuľak, ktorý však trestuhodne netrafil bránu. Napriek slabému hernému prejavu sa nám naskytli príležitosti na výsledkové zvládnutie duelu. V 63. minúte sa pred hosťujúcim gólmanom ocitol Černák, ktorého ľavačka však tentoraz nebola presná. Náš najlepší strelec v príprave vyskúšal svoje strelecké šťastie aj v 77. minúte, ale Piroščák jeho strelu vyrazil. V čase, keď sme zápas dohrávali o jedného hráča navyše po vylúčení Streňa, sme nedokázali využiť ani prečíslenie dvoch na jedného. A tak známe nedáš – dostaneš platilo aj tentoraz. Na opačnej strane vystrelil v 87. minúte z hranice šestnástky Maťaš a strelou k ľavej žrdi rozhodol o víťazstve svojho mužstva – 1:2.

Gól Vladimíra Bajtoša na 1:0

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Slavoj Trebišov – FK Humenné 1:2 (1:0)

Góly: Bajtoš – Velicković, Maťaš

Zostava Slavoj Trebišov: Deronja (60. Dráb) – Ilinjo, Matta (77. Rusnák), Krajňak, Maguľak (46. Rokyta), Casado (65. Girman), Digoň (46. Sitarčík), Begala (65. Belko), Romulo (46. Straczek), Bajtoš (46. Šimko), Rypák (46. Černák)

V najbližších dňoch sa spoločne obzrieme za tohtoročnou zimnou prípravou a sústrediť sa už budeme na náš úvodný zápas jarnej časti, ktorý odohráme v sobotu 26. januára o 14:00 na ihrisku Dubnice.