V Košiciach sme napriek sympatickému výkonu neuspeli

V predposlednom prípravnom zápase pred ostrým štartom druhej ligy sme si v novej Košickej futbalovej aréne zmerali sily s domácim FC Košice.

Na výborne pripravenej hracej ploche sa od začiatku zápasu hral svižný futbal. Košičania začali zostra a hneď v úvodnej štvrťhodine si vypracovali tri gólové šance, pri ktorých nás však podržal Dráb. Počiatočný tlak sme tak ustáli a s pribúdajúcim časom sa hra začala postupne vyrovnávať. V 25.minúte sme pohrozili aj my, keď center Casada našiel hlavu Rypáka a jeho zakončenie skončilo len tesne nad domácou bránou. V prvom polčase sme boli svedkami útočného futbalu z oboch strán, ktorému však chýbali presné zásahy. Aj kvôli tomu sa úvodné dejstvo skončilo bezgólovo.

Po zmene strán prevzali iniciatívu domáci futbalisti. V priebehu 50.minúty sa do dvoch tutoviek dostal Cortés, ani jednu z nich však nedokázal využiť. Favorit zápasu mal loptu častejšie na kopačkách a naši futbalisti sa spoliehali skôr na rýchle protiútoky. Aj napriek tomu sme boli blízko k otváraciemu gólu zápasu. Vydarený úsek hry medzi 70. a 75. minútou vyústil do dvoch gólových príležitostí. Najprv sa po peknej akcii z pravej strany mohol zvnútra šestnástky presadiť Begala a následne domáceho gólmana Valacha preverila aj strela Filipiaka. Záverečná štvrťhodina zápasu však už bola v jasnej réžii domáceho celku, ktorý túžil novú arénu pokrstiť víťazstvom. Aj napriek odhodlanému a bojovnému výkonu sme nedokázali zabrániť inkasovanému gólu v 84.minúte, kedy Pačinda vysunul Gladiša a ten sa zoči-voči Drábovi nemýlil – 1:0. V nadstavenom čase zápasu sa ešte strelecky presadil Pačinda, a tým spečatil košické víťazstvo v pomere 2:0.

Hlavný tréner Slavoja Ondrej Desiatnik bol po zápase spokojný s určitými úsekmi hry, na druhej strane dodal, že je potrebné zvýšiť gólovú produktivitu. „V prvom rade sme veľmi radi, že sme mohli tento zápas odohrať. Musím povedať, že mal fantastické tempo a aj napriek tomu, že sme záver nezvládli, tak určité fázy mali požadovanú úroveň. Mrzí ma, že sme nedokázali streliť gól, s čím sme mali celú jeseň problém a tak jednoznačne musíme na tom popracovať a zlepšiť to.“

Počas celého stretnutia bol našou oporou aj brankár Tomáš Dráb, ktorý sa blysol hneď niekoľkými výbornými zákrokmi: „Na zápas sme sa všetci veľmi tešili, keďže sa hralo na krásnom štadióne a na toto ročné obdobie aj na fakt kvalitnom trávniku. Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, v tom druhom sme sa už viac zamerali na bránenie a nevyšlo nám to podľa predstáv. Celkovo však s výkonom môžeme byť spokojní, len ak chceme byť úspešní, musíme streliť viac gólov ako ich dostávať.“

FC Košice – Slavoj Trebišov 2:0 (0:0)

Góly: 84. Gladiš, 90+2. Pačinda

Zostava FC Košice: Valach – Jonec (79. Kis), Kavka (C), Moško (66. Jakúbek), Václav (88. Tišťan) – Lásik (74. Gladiš) – Vasiľ (60. Gáll), Gallovič, Nana (60. Guba), Cortés (70. Liener) – Pačinda

Zostava Slavoj Trebišov: Dráb – Šimko, Matta, Filipiak, Rokyta, Digoň, Begala, Casado, Bajtoš, Danko, Rypák. Striedali: Straczek, Belko, Ilinjo, Černák

V generálke bude naším súperom v sobotu 19. februára mužstvo Humenného.