Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Jozef Škrlík pre futbalnet.sk

Ak vstupuje mužstvo do odvety v pozícii lídra, očakáva sa, že výdatný bodový prísun bude pokračovať. Na druhej strane je pod drobnohľadom súpera, ktorý sa pri vzájomnej konfrontácii chce na mužstvo zo špice tabuľky vytiahnuť. Na treťoligovej úrovni je v tejto pozícii Slavoj Trebišov.

Po štyroch rokoch je opäť v slovenskom futbalovom kolotoči tréner Jozef Škrlík, ktorý v polovici sezóny naskočil práve k trebišovskému kormidlu. Zvykol si rýchlo? Predsa len III. liga nie je reprezentácia či klub účinkujúci v pohári UEFA…

– Bol som dlhšie v zahraničí, teraz som doma, že pôsobím práve v Trebišove, je fakt a práve tomuto klubu odovzdám svoje doterajšie skúsenosti i vedomosti. Čo sa úrovne týka, nejako výrazne ma neprekvapila, skôr si osobne myslím, že kvalitou klesla. Spomínam si na svoje pôsobenie vo Vranove pred šiestimi – siedmimi sezónami a bola to omnoho kvalitnejšia súťaž.

Počas zimnej prípravy sa mužstvá snažia kádre vystužiť, posilniť. Do akej miery sa to podarilo sa to aj v Trebišove?

– Keď poviem trochu zoširoka, ľudia okolo trebišovského futbalu, na mysli mám prezidenta Gazdáka, Janočka, manažéra Rusnáka robia, čo je v ich silách, snažia sa futbal v Trebišove posunúť na vyššiu úroveň. Nie všetko sa nám podarilo, ale káder sme posilnili – prišiel Tubonemi, Jefremov, stále viac sa konsolidujeme a prácu za nami je už aj badať.

Mužstvo z juhu Zemplína zatiaľ v jarnej časti neprehralo, neinkasovalo ani gól… Doma Svidník 5:0, Prešov B 1:0, vonku Snina 0:0. Spokojnosť so siedmimi bodmi?

– Tréneri chcú byť maximalisti, isto aj mňa by tešilo viac deväť bodov, ale beriem to ako realitu, futbal, kde sa vyhráva i prehráva. Sme stále na prvom mieste, ideme ďalej.

Možno priradiť pre Slavoj Trebišov oficiálne postupové zámery?

– Prvotným cieľom nového vedenia klubu bola záchrana futbalu v Trebišove, lebo pred dvoma rokmi bola situácia na hrane vypadnutia, existencie. Keď sa pozrieme na súčasný stav, vidieť veľký kus práce. Pri mojom príchode nebol spomínaný postup ako dogma, ktorá musí byť splnená. Prvoradé pre klub je dobudovať futbalovú infraštruktúru, umelú trávu, dať do poriadku mládežnícku činnosť. Keď by sme tretiu ligu vyhrali, zvážia sa možnosti, predsa len druhá liga je už level úrovne SFZ. Takže sme prví, súťaž vyhrať chceme, ale nespájal by som to hneď výlučne s postupom,“dodal Jozef Škrlík.


Zdroj: futbalnet.sk

Pridať komentár