Pušovciam sme nadelili 6 gólov!

Na programe 20. kola III. ligy Východ bol aj náš zápas na ihrisku súpera z Pušoviec. Tí síce nezažili vydarenú jeseň, kedy skončili na beznádejnom poslednom mieste, no na jar si stihli už pripísať víťazstvo. Vzhľadom na tabuľkové postavenie sa však očakával hladký priebeh stretnutia.

Začiatok ako z rozprávky

Už po dvoch minútach hry sa s obranou Pušoviec zahral Matúš Lorinčák a po viacerých vyhratých súbojoch dopravil loptu kopačkou až za brankára domácich, Migaša. Začali sme teda najlepšie, ako sme mohli a tento rýchly gól nám priniesol pokoj do hry.

Po upokojení hry sa dostal Lorinčák k slovu až v 33. minúte, kedy dokázal v šestnástke súpera najrýchlejšie zareagovať na strelu Iefremova, ktorú brankár domácich len nešťastne vyrazil pred seba. Do kabín sme šli za priaznivého stavu 2:0, Lorinčák bol už len gól od hattricku.

Ten mohol streliť už v prvom polčase. Ale po strelení angličáku sa lopta odkotúľala smerom von z brány.

Koncert v druhom polčase

Súperi z Pušoviec v druhom polčase nestačili so silami a rozbehnutú lokomotívu Trebišovčanov na čele s, po góloch hladným Lorinčákom, už nedokázali zastaviť. V 67. minúte po centri z ľavej strany od Kražela dokázal loptu bezpečne hlavou do siete dopraviť navrátilec do základnej zostavy, Lukáš Kulich. Už bolo 3:0. A viete ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť…

Tá narástla už o tri minútky. Najprv Tubonemi opečiatkoval brvno, potom si loptu prebrali naši hráči a po faule zo strany domácich bol nariadený pokutový kop. Ten bezpečne do protipohybu brankára premenil legionár Hector Tubonemi. 4:0.

V 81. minúte využil zaváhanie brankára domácich po centri Jacka opäť Lorinčák. Ten preukázal skvelú orientáciu v pokutovom území a stál tam, kde mal. Pohodlne do prázdnej brány zavŕšil svoj hattrick a Trebišov viedol už 5:0. To však nebolo z našej strany všetko.

Image may contain: 5 people, people playing sports, grass, shoes, outdoor and nature

Čerešničku na torte pridal v 88. minúte opäť Matúš Lorinčák, pre ktorého to bol už štvrtý gól v zápase. Najprv však nasledovala spolupráca dvojice Tubonemi – Iefremov. Druhý menovaný strelou z hranice pokutového územia opečiatkoval žrď. K odrazenej lopte sa znova dostal dobre postavený Lorinčák a zavŕšil galapredstavenie Slavoja gólom na 6:0.

TJ Rozvoj Pušovce 0:6 FK Slavoj Trebišov
Góly:
2. Lorinčák, 33. Lorinčák, 67. Kulich, 70. Tubonemi (11 m), 81. Lorinčák, 88. Lorinčák
Zostava FK Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Capko (C), Šuľák, Patkanóci – Opiela (75. Mujković), Iefremov, Kulich (71. Júnior), Jacko (77. Kuhajdík) – Lorinčák, Tubonemi.
Lavička: Kolbas – Pačuta, Dragula, Olah

Teraz našich chlapcov čaká dvojtýždňové voľno. V rozpise boli naplánované zápasy proti Horešu a Krásnej. Tieto mužstvá však zo súťaže odstúpili. Najbližšie našich chlapcov budeme mať možnosť vidieť až 22. apríla v zápase vonku proti Plavnici. Potom však nasleduje domáce tabuľkové derby s Vyšným Opátskym, ktoré je na programe už 30. apríla o 16:00.