Klub založený v roku 1912

FUTBALOVÝ KLUB SLAVOJ TREBIŠOV

Mladí žltomodrí – Samuel Bajužík

V ďalšej časti našej rubriky Mladí žltomodrí si predstavíme najlepšieho strelca prvej ligy mladších žiakov, hráča Slavoja Trebišov U13 Samuela Bajužíka.


Kedy a ako si sa dostal k futbalu?

K futbalu ma odmalička viedol môj otec.

Na akom poste hrávaš?

Ľavý krídelník alebo hrotový útočník.

Čo je doposiaľ tvojím najväčším futbalovým zážitkom?

Posledný turnaj v Trebišove o pohár primátora, kde sme obsadili 2. a 3.miesto a zároveň som sa stal najlepším hráčom turnaja.

V tejto sezóne si už strelil 20 gólov v 5 zápasoch a suverénne vedieš tabuľku strelcov 1.ligy mladších žiakov. Čím to je, že ti to tam tak padá?

Pravidelným tréningom nielen na Slavoji, ale aj individuálne doma a tiež nesmiem zabudnúť na svojich spoluhráčov, ktorí mi k takému výsledku dopomohli.

Čo hodnotíš ako väčší úspech? Prvé miesto v tabuľke strelcov alebo postavenie svojho mužstva, ktoré pred prerušením súťaže vyhralo všetky zápasy pri skóre 56:0?

Odpoviem otázkou. Čo je väčším úspechom? Byť najlepší strelec majstrovstiev sveta alebo vyhrať majstrovstvá sveta? Futbal je kolektívna hra, a preto je najdôležitejšie to, akú pozíciu má naše mužstvo v súťaži.

Akému klubu fandíš a kto je tvojím futbalovým vzorom?

Fandím klubu FC Liverpool a mojím vzorom je Kylian Mbappé Lottin.

Aké sú tvoje záľuby okrem futbalu?

Akýkoľvek šport, hranie na gitare a FIFA.

Čo sa ti najviac páči na Slavoji?

Dobrá partia, výborné podmienky na trénovanie, vybavenie klubu – kabíny, prístup trénerov a kopec turnajov, na ktoré pravidelne chodíme.

Čo by si chcel vo futbale dosiahnuť?

Aby futbal bol mojím zamestnaním.

Pridať komentár